Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Profilaktyka raka w Zduńskiej Woli

Redakcja, 01.04.2016, 18:08

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Podczas sesji powiatu zduńskowolskiego wysłuchano prelekcji, przedstawionej przez prof. dr hab. n. med. Bogdana Kałużewskiego, na temat funkcjonowania Regionalnego Ośrodka Choroby Nowotworowej w Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

To profesor Kałużewski wyszedł z inicjatywą utworzenia przy Zduńskowolskim Szpitalu Powiatowym Regionalnego Ośrodka Choroby Nowotworowej.

- Udało się na ten cel, mówiąc wprost i szczerze, dzięki pewnym możliwościom pana profesora, uzyskać sprzęt z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego wartość to ponad pół miliona złotych - mówi starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik. - Docelowo w ramach tego ośrodka planuje się, że będzie się pozyskiwać środki w ramach kontraktu NFZ, bądź programów ministerialnych. Natomiast, aby ten program mógł rozpocząć, żeby spełnić wymóg do konkursu, chociażby funkcjonowania tego ośrodka, zaproponowaliśmy panu profesorowi, żebyśmy uruchomili program dla mieszkańców powiatu zduńskowolskiego - dodaje.

Podczas marcowej sesji profesor zaprezentował założenia programu, sposób jego funkcjonowania, korzyści płynące z niego. Powiat na cel programu profilaktyki raka wyda 50 tys. zł.

O programie w 2015 roku mówiła nam tez prezes szpitala Barbara Kałużewska Zobacz: Kondycja zduńskowolskiego szpitala

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_2370 (IP: *.*.104.59), 01.04.2016, 23:30
  Super inicjatywa Profesora, doceńmy jaki autorytet mamy na terenie powiatu. Uchronił od raka już nie jedną kobietę, jestem jedną z nich. Akcja na wirusa HPV wśród kobiet- cenna akcja i wyprzedzenie raka szyjki macicy o kilka rak na przód. gratulacje
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2383 (IP: *.*.251.131), 05.04.2016, 19:49
  Fajna inicjatywa ale napewno nie bedzie dobrej profilaktyki jesli taka p.dr . Glazar bedzie przyjmowala w Zdunskiej Woli.To kazdy kto ma raka nie bedzie go mial w ciagu jednej wizyty u niej
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj