Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wakacyjne przedszkola

Redakcja, 08.04.2016, 08:25

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Publiczne przedszkola w Zduńskiej Woli będą zajmowały się dziećmi nie przez 10, a przez 11 miesięcy w roku. Zmiana dotyczy wakacji. Dotychczas wyznaczane były tylko dwa dyżurne przedszkola.

← REKLAMA

W lipcu pracować będą: publiczne przedszkola numer 2, 4, 5, 6 i 9, a w sierpniu: publiczne przedszkola nr 3, 7, 10 i 11. Już dzisiaj można podpisać z przedszkolem umowę na dodatkowy, wakacyjny miesiąc.

Każdego roku wakacyjny dyżur pełniły dwa różne przedszkola, zmieniające się w systemie rotacyjnym (wyłączając Publiczne Przedszkole nr 7 na Osiedlu Karsznice). Wiązało się to z ograniczoną liczbą miejsc. Dla dzieci oznaczało konieczność aklimatyzowania się do innego przedszkola, innej nauczycielki, nowych kolegów, a dla rodziców dowożenie do przedszkola bardziej oddalonego od domu.

- Od najbliższych wakacji dzieci będą mogły chodzić w lipcu bądź w sierpniu do tego samego przedszkola, co w ciągu całego roku szkolnego - wyjaśnia Czesław Rybka, wiceprezydent Zduńskiej Woli - W lipcu normalnie pracować będzie pięć przedszkoli, a w sierpniu cztery pozostałe. Dla dzieci i rodziców oznacza to jedenaście miesięcy w tym samym przedszkolu - dodaje.

Ponieważ umowy podpisywane przez rodziców z przedszkolami na ten rok szkolny nie przewidywały jeszcze takiego rozwiązania, rodzice zainteresowani dodatkowym miesiącem w swoim przedszkolu muszą podpisać jeszcze jedną umowę. Przedszkola już rozpoczęły ich zawieranie. Ważne jest również, że opłatę za ten dodatkowy miesiąc należy wnieść z góry, tj. do 15 czerwca. W roku szkolnym 2016/2017 umowa standardowo będzie już obejmowała 11 miesięcy opieki nad dzieckiem.

Jeżeli nasze przedszkole nie pracuje w tym wakacyjnym miesiącu, który nas interesuje, dziecko można zapisać do jednego z przedszkoli czynnych w tym miesiącu.

Przedszkola, które będą pracowały w lipcu:
Publiczne Przedszkole nr 2, ul. Getta Żydowskiego 17a
Publiczne Przedszkole nr 4, ul. Żeromskiego 6
Publiczne Przedszkole nr 5, ul. Zielona 12
Publiczne Przedszkole nr 6, ul. Żytnia 19/23
Publiczne Przedszkole nr 9, ul. Złota 67

Przedszkola, które będą pracowały w sierpniu:
Publiczne Przedszkole nr 3, ul. Szadkowska 22a
Publiczne Przedszkole nr 7, ul. Kazimierza Kałużewskiego 1d
Publiczne Przedszkole nr 10, ul. Zielona 49
Publiczne Przedszkole nr 11, ul. Sieradzka 7.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj