Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Zmarł Stefan Warulik, były prezydent Zduńskiej Woli

Redakcja, 07.04.2016, 12:48

Zmarł Stefan Warulik, inżynier, pedagog, prezydent Zduńskiej Woli, członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

Stefan Warulik urodził się 5 czerwca 1929 r. Ukończył w roku 1951 Państwową Szkołę Techniczno - Przemysłową w Zduńskiej Woli (później popularny mechanik). Nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Pierwszy dyrektor zduńskowolskiego Technikum Elektronicznego w latach 1967 - 1972. Od 15.03.1972 r. przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Zduńskiej Woli, następnie naczelnik miasta (od grudnia 1973) i prezydent Zduńskiej Woli do 31.12.1987 r.

W roku 1988 założył własną firmę, która jako spółka rozpoczęła produkcję zębów akrylowych do protez. W latach 1961-1963 członek Zarządu Oddziału Miejskiego ZNP w Zduńskiej Woli. Od 1975 r. członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli. Członek Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Zduńskiej Woli. Żonaty ze zmarłą w roku 2008 Romualdą Warulik, dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 9 w Zduńskiej Woli. Odznaczony Złotą Odznaką ZNP.

Pogrzeb Stefana Warulika odbędzie się w sobotę 9 kwietnia. O godz. 14:00 trumna wyprowadzona będzie z kaplicy cmentarnej przy ulicy Bema.

Fot. TPZW (T.Misiak)

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj