Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wzrost pensum dla nauczycieli wspomagających. Oburzenie środowiska

Redakcja, 11.04.2016, 17:07

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

- Wstyd! Skandal! - krzyczeli nauczyciele, którzy byli obecni w miniony piątek na obradach miejskich Zduńskiej Woli. Powodem było przyjęcie przez radnych projektu uchwały zwiększającej tygodniowe godziny pracy nauczycieli wspomagających.

← REKLAMA

Pensum nauczycieli, którzy współorganizują lekcje, pomagając dzieciom niepełnosprawnym, ma wzrosnąć z 18 do 26 godzin. "Za" projektem głosowało 10 radnych, 7 było "przeciw", a jeden - Dariusz Kmiecik, ze względów osobistych nie wziął udziału w głosowaniu. Nim decyzję podjęto odbyła się krótka wymiana zdań. Głos w imieniu nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi zabrała Agnieszka Kujawska - Bożęcka.

- Planowany wymiar pensum powinien być wynikiem wszechstronnej analizy organizacji edukacji integracyjnej w szkole, a nie zostać wzięty z "sufitu", czy też z innej jednostki samorządu terytorialnego - gdzie być może realia i potrzeby procesu edukacyjnego, ale też jakość jego realizacji, są odmienne. Przesadne obciążenie nauczycieli wspierających zajęciami dydaktycznymi może ograniczyć im możliwość skutecznego wykonywania pozostałych obowiązków, a z czasem obniżyć jakość i pracy, a tym samym jakość kształcenia - przestrzegała w swoim wystąpieniu Kujawska - Bożęcka.

Radna PO Jadwiga Ziółkowska w imieniu swojego klubu prosiła o odrzucenie uchwały.

- Ta uchwała nie jest żadnym krokiem do przodu, bo poziom oszczędności jaki będzie wynikał z podniesienia tego pensum jest naprawdę nieduży - dzielił się swoimi wątpliwościami radny PO Paweł Szewczyk. - Skutek bezpośredni tej uchwały jest taki, że ona dotknie przede wszystkim dzieci - zaznaczał.

- Cały czas szukamy oszczędności we wszystkich dziedzinach, również w edukacji, która kosztuje nas bardzo dużo. Porównanie: Sieradz - czterdzieści milionów z kawałkiem, my - blisko pięćdziesiąt milionów. Zawsze będzie bolało, jeśli zdejmujemy jakieś koszta, ale gdzieś je trzeba zdejmować. Jeszcze raz podkreślę, ta szkoła kosztuje siedem, czy osiem milionów złotych, wszystkie inne kosztują nas mniej i sugerowanie, że miasto nie dba o to, aby zapewnić dobra edukację dla dzieci szczególnej troski jest wielkim nadużyciem - mówi prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki. - Jestem przekonany, że żadne dziecko z tej szkoły nie będzie czuło, że jest mniej objęte opieką niż dotychczas - dodaje.

Projekt uchwały, którą 8 kwietnia br. przyjęli radni negatywnie zaopiniował Związek Nauczycielstwa Polskiego i NSZZ "Solidarność". Nauczyciele z Sali obrad wyszli rozgoryczeni i zapowiedzieli, że sprawy tak nie zostawią.

Projekt uchwały

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_2397 (IP: *.*.78.174), 11.04.2016, 22:34
  proponuję płacę ze stawką godzinową dla nauczycieli ,tak są ciężko zapracowani ale korepetycji mogą udzielać po 10 godzin dziennie
  +6
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2344 (IP: *.*.34.151), 13.04.2016, 09:34
  Dobro dzieci PISu nie interesuje
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2400 (IP: *.*.22.140), 14.04.2016, 07:36
  Nauczyciele to bardzo roszczeniowa grupa zawodowa.Szkoda, że umiejętności zawodowe i wiedza nie zawsze idą w parze z wymaganiami finansowymi. Nie piszę tu oczywiście o wszystkich nauczycielach, bo zdarzają się wyjątkowi i kompetentni, ale większość to szkoda gadać! Szczególnie w gimnazjach i podstawówkach.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj