Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Mieszkańcy chcą ocalenia kamienicy

Redakcja, 21.06.2016, 13:42

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 5 komentarzy
5

W obronie kamienicy przy ul. Łaskiej 38 w Zduńskiej Woli wystąpiła jedna z mieszkanek.

← REKLAMA

Zenobia Radwańska wystąpiła przed miejskimi radnymi ze szczegółami opisując niewielką kamieniczkę przy ul. Łaskiej, która była domem pracowników fabryki Wiślickich. Podkreślała jej historyczny aspekt, architektonicznie piękno. To historia Zduńskiej Woli zaklęta w budynku - wysuwa się przesłanie mowy kobiety. Spowodowane ono było tym, że miasto planuje sprzedaż tej działki, co nie wyklucza, że kamieniczka zostanie też rozebrana.

- 16 maja wydział architektury wystąpił z pismem do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi Delegatura Sieradz o wydanie decyzji w sprawie budynku Łaska 38, czyli możliwości wyburzenia budynku ze względu na zły stan techniczny. 8 czerwca dostarczyłam do konserwatora zabytków pismo, które zawiera opinię i podpisy mieszkańców miasta Zduńska Wola i powiatu zduńskowolskiego, którzy oczekują działań w celu ochrony zabytku. Decyzja nie jest znana - mówiła Zenobia Radwańska. - Panie prezydencie, z wykształcenia jest pan historykiem. Czy przed decyzją o wyburzenie tego obiektu wystąpił pan o ocenę wartości kulturowo-historycznej, architektonicznej tego obiektu w celu podniesienia rangi ochrony i możliwości wpisania do rejestru zabytków, co wiąże się z możliwością uzyskania wysokiej dotacji na jego remont i odzyskania jego wartości dla wizerunku naszego miasta - pytała.

Mieszkańcy podsuwają pomysł, że w kamieniczce można by było urządzić galerię wystawową. Na razie pod petycją podpisało się 170 mieszkańców, ale ma ich być więcej.
Wiceprezydent Zduńskiej Woli Beata Turlakiewicz odpowiadała, że decyzja o sprzedaży jeszcze nie zapadła i na razie miasto czeka na odpowiedź wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (5)

 • ~gość_2554 (IP: *.*.251.133), 21.06.2016, 14:56
  gdzie można podpisać się jeszcze pod petycją?
  To chyba oczywiste, że wyburzenie ostatniej kamieniczki w charakterystycznym niegdyś w Zduńskiej Woli stylu będzie graniczyło z totalną ignorancją.
  +6
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2555 (IP: *.*.22.140), 22.06.2016, 09:52
  Myślę, że jeszcze byłoby wielu chętnych do podpisania petycji.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2557 (IP: *.*.7.201), 22.06.2016, 11:02
  Najlepiej wszystko wyburzyć i sprzedać. Wszystko robią żeby sie pozbyć problemu bo remont dużo by ich kosztował.
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2547 (IP: *.*.251.247), 22.06.2016, 21:00
  a kto to jest Radwańska? jaki ma w tym interes? ( bo, że ma to pewne, kto Ją zna)? Może zaświta Wam , czemu ta kobita nad tym chodzi? Ani historyk z Niej, ani znawca. Coś mi tu brzydko pachnie. Pani Radwańska jest mocno "dziwną" osobą. Teraz przykleiłą się do obrony czyjegoś budynku? Oj ludzie ludziska......
  -3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2547 (IP: *.*.190.36), 23.06.2016, 10:01
  może jednak lepiej niech sprzedaje buty? to znaleźliście sobie "obrońcę"! Już na starcie nie macie szans z tym człowiekiem . Czego ona w głowach mąci? Jak chce - niech kupi tą kamienicę i urządza wystawy ( butów). Jakie ona ma pojęcie o architekturze? Pomysłach na promowanie kultury? No i pamiętajcie: trudno będzie zachować kulturę, jak się ma taaaaką sztukę przed sobą....
  -5
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj