Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Cmentarz Miejski wirtualnie

Redakcja, 06.07.2016, 15:01

Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Wirtualna strona Cmentarza Miejskiego w Zduńskiej Woli przy ul. Bema jest dostępna, aby osoby mieszkające poza miastem mogły odnaleźć groby swoich bliskich. Dla urzędu to też forma cyfrowej archiwizacji danych.

← REKLAMA

Strona pojawiła się kilka lat temu, choć teraz chyba ciut zapomniana, dopiero niedawno można znaleźć jej odnośnik na stronie internetowej Urzędu Miasta Zduńska Wola. Anna Paszkiewicz-Banaś z wydziału promocji magistratu dodaje, że w tym roku przy wejściach na cmentarz powieszono też tablice, które przypominają mieszkańcom o wirtualnym cmentarzu. Platformą zarządza biuro infrastruktury, dostęp ma też dzierżawca cmentarza.

- Co prawda wykonanie pozostawia wiele do życzenia, np. grafika na wejściu jest....słaba, regulamin nie działa ale ważne, że cennik da się odczytać. Sama idea grobonetów jest ciekawa jeśli wszystko jest dopracowane, możemy np. (jeśli jesteśmy z daleka) zlecić administracji zapalenie prawdziwego znicza czy posprzątanie - to jedna z nowych opinii o wirtualnym cmentarzu, która pojawiła się na FB.

Na platformie możemy odszukać "naszego" grobu, zapalić wirtualny znicz z podpisem, zapoznać się z planem cmentarza. Grafika faktycznie jest dość nijaka, bardziej podoba się strona Cmentarz Parafii Rzymskokatolickiej przy Bazylice WNMP (ul. Łaska), choć i tu są pewne potknięcia.

WIRTUALNY CMENTARZ MIEJSKI

Czekamy na Wasze opinie, które mogą być przydatne urzędnikom do wprowadzania zmian.

Fot. cmentarz.bema.zdunskawola.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_2574 (IP: *.*.232.34), 06.07.2016, 18:58
  I te ceny... Trochę mnie to śmieszy, ale nie ma chyba nic śmiesznego w tym, że kościół okrada ludzi. Przynajmniej cieszę się, że nie dokładam się do tego.

  Myślę
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2574 (IP: *.*.232.34), 06.07.2016, 19:04
   Małe niedopatrzenie. To jest cmentarz miejski... Jest jeszcze gorzej niż myślałem.
   +3
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2576 (IP: *.*.76.5), 07.07.2016, 11:28
  Mnie zastanawia jedno. Całość oparta o technologię Flash. Technologia w coraz większej ilości urządzeń jest nieobsługiwana. Lada moment upadnie całkowicie. Więc może niech już teraz postawi sobie tam wirtualny nagrobek. Bazę danych można wykorzystać, opakowanie tego we flasha.. i to paskudnego flasha: porażka. Nie dziwię się, że nie chcieli się nią chwalić
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2578 (IP: *.*.234.202), 07.07.2016, 18:04
   Zgadzam się
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj