Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wakacyjne remonty w miejskich szkołach

Redakcja, 10.07.2016, 10:32

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Gdy dzieci odpoczywają na wakacjach w szkołach trwają remonty. Sprawdziliśmy, co zostanie zrobione w tym roku w placówkach oświatowych podległych miastu Zduńska Wola.

← REKLAMA

W Publicznym Gimnazjum nr 2 przy ul. Łaskiej trwa właśnie odnawianie małej sali rekreacyjno-zastępczej. Jest nieduża, bo ma 9x16 metrów, ale służy uczniom do lekcji wychowania fizycznego. Koszt to 60 tys. zł. Wymieniony zostanie za to parkiet, odmalowane zostaną ściany i zrobiona drobna stolarka, chodzi tu przede wszystkim o osłony na grzejniki. Dwóch pracowniach językowych będą też odświeżone ściany i kupione nowe biurka czy szafy (8 tys. zł). Szkoła od PZU z funduszy prewencyjnych otrzymała też pieniądze, za które w tych pracowniach położone na podłodze kafle. Za 2 tys. zł odmalowane zostaną sanitariaty oraz blok żywieniowy. W galerii umieściliśmy zdjęcia.

W gimnazjum nr 1 przy Parku Miejskim za 2 tys. zł naprawiona zostanie ściana szczytowa w sali gimnastycznej, a 8 tys. zł wydane zostanie na założenie instalacji hydrantowej. W PG nr 5 przy ul. Wileńskiej na wakacyjne remonty zaplanowano 6 tys. zł. Pieniądze zostaną wydane na wymianę lamp oświetleniowych w dwóch salach lekcyjnych i korytarzu, pomalowanie sanitariatów, czy naprawę chodnika od strony parkingu.

Kilkadziesiąt złotych zostanie wydane też na remonty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Złotej: remont tarasu przy hali sportowej (11 tys. zł), wymiana drzwi w małej sali gimnastycznej ( 5 tys. zł) i jej remont (40 tys. zł), naprawa nawierzchni podłogi w dwóch salach lekcyjnych (14 tys. zł) i położenie podłogi w jednej (2 tys. zł). W Zespole Szkół nr 1 przy ul. Kilińskiego wymiana podłóg w pięciu salach lekcyjnych pochłonie 38.390,00 zł, remont sali komputerowej 5 tys. zł, a malowanie kuchni i wymiana płytek na podłodze 2 tys. zł.

W podstawówce nr 7 przy ul. Wodnej odnowiona zostanie tylko sala lekcyjna za 2 tys. zł. W SP nr 10 przy ul. Zielonej też remontowi poddana zostanie jedna sala lekcyjna - położenie gładzi, malowanie ścian i wymiana parkietu to koszt w tej szkole 3 tys. zł. W Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Żeromskiego wyremontowana zostanie jedna klasa, łącznie z wymianą instalacji elektrycznej (4 tys. zł), malowanie kuchni (2 tys. zł). 5,5 tys. zł będzie kosztować remont innej sali lekcyjnej, ale pieniądze to środki własne szkoły (3 tys. zł: wymiana instalacji elektrycznej i malowanie ścian) oraz dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (2,5 tys. zł: podłączenie wody i doposażenie w meble i sprzęt).
W podstawówce nr 13 w Karsznicach odnowiona zostanie lamperia w korytarzach (25 tys. zł), modernizacja schodów wyjściowych na boisko (2,6 tys. zł), wymiana drzwi (ponad 900 zł), naprawa pieca węglowego (8,5 tys. zł).

W Publicznym Przedszkolu nr 2 przy ul. Getta Żydowskiego remont parkietu sali lekcyjnej kosztować będzie 5,5 tys. zł, a malowanie czterech sal w przedszkolu nr 5 przy ul. Zielonej 32 tys. zł. Przy Publicznym Przedszkolu nr 7 przy ul. Kałużewskiego wyremontowany zostanie plac zabaw za 1 tys. zł.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj