Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Nie chcą zmiany dyrektora w PG1

Redakcja, 13.07.2016, 19:20

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 10 komentarzy
10

Zduńskowolanie złożyli w urzędzie miasta prośbę, by Publicznym Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli nadal kierował Piotr Warchlewski. Komisja konkursowa na to stanowisko zarekomendowała inną kandydatkę.

← REKLAMA

Odbył się właśnie konkurs na dyrektorów szkół. Komisja konkursowa na stanowisko dyrektora gimnazjum nr 1 rekomenduje kandydaturę Iwony Kulisiewicz. Zawrzało, bo lokalna społeczność zmiany nie chce. W środę spotkano się pod szkołą, aby podpisać się pod prośbą, by władze miasta zmieniły tę decyzję.

- Chcemy prosić pana prezydent o to, aby pozostawił Piotra Warchlewskiego na stanowisku dyrektora na kolejną kadencję, aby mógł dalej zarządzać placówką. Piotr Warchlewski pracuje tutaj od wielu lat, ma wielkie doświadczenie, cała jego praca, praca szkoły i środowiska szkolnego pięknie współgra ze sobą - mówi Cezary Drzazga, członek Rady Rodziców PG 1. - Uważamy, ze pan dyrektor jest otwarty na wszelkie nowe inicjatywy, dzięki którym społeczeństwo się rozwija. Pan dyrektor wspaniale wpisuje się z tradycją i nowoczesnością tej szkoły, która cały czas się rozwija. Nabór jest coraz większy, ponad 65 proc. dzieci chce się tu zapisać spoza rejonu, to znaczy, że szkoła ma renomę - dodaje.

- Przede wszystkim przykra jest ta sytuacja, że zostają jeszcze trzy lata nauki w gimnazjum, według nowej reformy, i nie będziemy mieć dyrektora, który był z nami przez 25 lat. Różnie bywa z szefostwem, ale dyrektor Warchlewski był po prostu człowiekiem dla wszystkich. Uczę w szkole już tyle lat i to nie jednej, a podziwiam dyrektora szczególnie za to, że potrafi współpracować z młodzieżą, rodzicami, z władzami też nam się wydawało, że współpraca jest dobra - mówi Barbara Chryń, nauczyciel matematyki.

- Pan dyrektor był dla nas jak drugi ojciec. Przede wszystkim nas motywował, czy to w egzaminach czy konkursach, mówił "dasz radę, startuj" - nie kryje emocji uczennica Daria Bzowska. - My jako uczniowie nie dowierzaliśmy, że dyrektor nie został wybrany na kolejną kadencję - dodaje.

Dokument zaraz po podpisaniu zaniesiono do urzędu miasta. Do rozemocjonowanych ludzi wyszedł wiceprezydent odpowiadający za edukację w Zduńskiej Woli Czesław Rybka, który mówił, że nie ma podstaw do unieważnienia konkursu.

- W związku z tym prezydentowi miasta, jako przedstawicielowi organu prowadzącego, przysługuje tylko i wyłącznie podpisanie zarządzenia, które powołuje dyrektora na to stanowisko. W dalszym etapie powierzenie tej funkcji nowo wybranemu w drodze konkursu dyrektorowi. Żadnej innej możliwości nie mamy - mówił wiceprezydent Rybka.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (10)

 • ~gość_2586 (IP: *.*.251.131), 13.07.2016, 19:54
  Typowy obraz autorytarnej władzy "nie mamy podstaw, nie mamy innej możliwości". Jedynie przed wyborami potraficie skamlać o głos każdego obywatela, a gdy już dostaniecie się na stanowiska ignorujecie zdanie wyborców całkowicie. W sprawie Dyrektora Warchlewskiego uważam, że powinien pozostać na stanowisku, świadczy o tym przede wszystkim ogromne poparcie jakie wyrażają nauczyciele, uczniowie, absolwenci, rodzice, a nie wynik głosowania komisji której członkowie zostali w ten sposób wybrani aby wynik konkursu był "oczywisty".
  +13
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2588 (IP: *.*.30.149), 13.07.2016, 22:45
   "Dobra zmiana..." Dobrze, że moje dzieci skończyły to gimnazjum "za czasów" Pana Warchlewskiego. Dziękuję Panie Dyrektorze :)
   +4
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2547 (IP: *.*.190.36), 14.07.2016, 13:30
   jak to nie ma inne mozliwości??? niedawno na FB, Pan Niedźwiecki bez uzgodnienia z radę, nawet chyba wbrew Gwieździe- podjął decyzję, że nie wyburzy kamienicy przy obecnym ALDIM. Więc jak to jest? Jak krzykaczka ze sklepu pogrozi Pani Niedźwieckiemu palcem to zmienia zdanie? a przy takim proteście nie może???? coś dziwnego tu się dzieje. Pani redaktor Joanno, niech no Pani się za to weźmie, jako się wzięła za ową kamienicę. Tam można , tu nie????
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • Zobacz profil użytkownika niepoprawnyposzukiwacz
   niepoprawnyposzukiwacz, 16.07.2016, 21:17
   Z tego co mi wiadomo, prezydent Niedźwiecki jest teraz na urlopie, a wice (pan R.) wykorzystuje sytuację by dopiąć swego.
   +2
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • Zobacz profil użytkownika witamina
  witamina, 14.07.2016, 09:00
  to samo stało się z panem Jerzym Chrzanowskim dyrektorem i założycielem muzeum historii miasta Zduńskiej -Woli . Przyszła dobra zmiana i człowiek który się starał i włożył wiele trudu w utworzenie tej placówki został odsunięty ze stanowiska jakie piastował .Kochani włodarze szanujcie ludzi którzy coś robią dla tego miasta ,bo partie się zmieniają a ludzie będą pamiętać co było zrobione dla miasta za czyjej kadencji.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2581 (IP: *.*.38.126), 15.07.2016, 03:56
   Z jakiej gałęzi się urwałeś ??? Ja dopiero teraz wchodzę do Muzeum; za to do PG 1 już nie będę wchodził. A swoją drogą szkoda mi 27 nauczycieli ( dlaczego tylko 27 ... pomyślcie i domyślcie się - KOGO POMINĄŁEM ... i dlaczego ...). Jak mówi przysłowie : " ... rybka lubi pływać ... a w mętnej wodzie ...żarłoczni/ne mają zawsze mało...
   +2
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2592 (IP: *.*.11.54), 15.07.2016, 16:58
  Warchlewski to człowiek oddany szkole, pedagog, społecznik, zaangażowany w swoją pracę uczuciowo i emocjonalnie. Jak można było podjąć taką decyzję i kto jest za nią odpowiedzialny? !!!!!! Nie jestem zaangażowana politycznie ale nie mogę zrozumieć co się dzieje w naszym mieście!!!!!
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2537 (IP: *.*.78.68), 15.07.2016, 22:13
   No to teraz już jesteś zaangażowana. Nie popełnij błędu przy najbliższych wyborach i zapisz sobie na KOGO NIE GŁOSOWAĆ :)
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • Zobacz profil użytkownika niepoprawnyposzukiwacz
   niepoprawnyposzukiwacz, 16.07.2016, 21:24
   W mieście rządzi klika, która pod szyldem PISu (bo z PISem to ma nie wiele wspólnego) robi swoja robotę dla siebie i "kolesi". Myślę, że gdyby prezes Kaczyński dowiedział się o ich poczynaniach to szybciutko polecieliby ze stołków, tu nie ma ani prawa ani sprawiedliwości, jest folwark zwierzęcy w najczystszej postaci. "Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę." Wykorzystują swoją władzę do czynienia niecnych rzeczy..
   Boże wybacz Im, bo nie wiedzą co czynią!
   +2
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2598 (IP: *.*.251.132), 19.07.2016, 21:39
  no i chcieliście ludzie PIS'u i dobrej zmiany- to ją macie.

  Sprawa do TVN'u, tak samo jak z Piotrofskim.

  Zwyczajnie szkoda p. Warchlewskiego.

  Bóg zapłać Kościołowi za poparcie w wyborach partii rządzącej.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj