Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Redakcja, 21.08.2016, 17:27

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Policjanci zlikwidowali plantacje konopi indyjskich. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zlikwidowali uprawy konopi indyjskich, z których można było uzyskać ponad 3,5 kilograma marihuany.

← REKLAMA

Z ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego zduńskowolskiej komendy zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wynikało, że w Zduńskiej Woli oraz na terenie powiatu łaskiego mogą znajdować się plantacje konopi indyjskich.

Funkcjonariusze zlokalizowali pierwszą uprawę w ogródku warzywnym posesji na terenie miasta. Druga uprawa znajdowała się w ogrodzie za domem zarośniętym krzewami aronii w jednej z miejscowości w powiecie łaskim. Łącznie policjanci zabezpieczyli 158 roślin o wysokości od 20 do 160 cm z wykształconym kwiatostanem. Wstępne badania potwierdziły zawartość thc. Z zabezpieczonych roślin można było uzyskać ponad 3,5 kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 100 tysięcy złotych. W związku z tym znaleziskiem zatrzymano dwóch mieszkańców Zduńskiej Woli w wieku 29 i 32 lata.

Obaj trafili do aresztu komendy. Po zebraniu materiału dowodowego prokurator przedstawił 29-latowi zarzut uprawy 28 krzaków ziela konopi, a 32-latkowi uprawę 130 krzaków tej odurzającej rośliny. W obu przypadkach zakwalifikował to jako uprawy mogące dostarczyć na rynek znaczne ilości ziela konopi. Za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj