Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zaprezentowali wizualizację basenu krytego

Redakcja, 30.08.2016, 15:46

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 7 komentarzy
7

Koncepcja architektoniczna kompleksu basenów krytych jest już opracowana, znamy też dokładną lokalizację. Czy górka zostanie?

← REKLAMA

Plany budowy krytej pływalni przedstawili dziś prezydenci miasta Piotr Niedźwiecki, oraz Czesław Rybka, wraz z prezesem MPWiK Grzegorzem Szmytem.

Projekt budowy, przygotowany na podstawie zaprezentowanej dziś koncepcji, ma być gotowy do końca października. Natomiast przetarg na wykonawcę robót ma zostać ogłoszony na początku 2017 roku.

W skład kompleksu basenów wchodzić mają trzy niecki basenowe, jeden ma mieć wymiary o długości 25 m i szerokości 16 m, drugi basen będzie miał 12 m długości i 6 szerokości, z ruchomym dnem. Trzecia najmniejsza niecka przeznaczona będzie dla dzieci, ponieważ znajdą się tam wszelkiego rodzaju plastikowe atrakcje i fontanny.

Chcielibyśmy zaproponować obiekt mieszkańcom Zduńskiej Woli,który będzie na swój sposób zawierał elementy takie, które nie są spotkane jeszcze w innych basenach, chociażby ruchome dno. W tej chwili w Polsce jest tylko 9 basenów, które takie ruchome dno posiadają. Ruchome dno ma takie zalety, że można je wypłycić do poziomu 0 cm a obniżyć do poziomu około 2 metrów, dzięki czemu stwarzamy możliwość nauki pływania dla różnych grup wiekowych dzieci jak również może przede wszystkim to służyć osobom do rehabilitacji[...]. Drugi element to jest taki, że chcemy w tym basenie zamontować tzw. park wodny, który w tej chwili robi zawrotną karierę na zachodzie, w Polsce jest jeszcze mało znany ale również powiedzieć o tym, że nie będziemy montowali zestawu rur do zjeżdżalni ze względu na to, że to podnosi znacznie wysokość budynku, przez co rośnie kubatura, przez co rosną oczywiście koszty. - Powiedział prezes MPWiK Grzegorz Szmyt

Inwestycja, która ma kosztować około 22-23 milionów złotych ma powstać w miejscu obecnie istniejących kortów tenisowych, które zostaną przeniesione na tył ośrodka. Dodatkowo powstać ma parking na 200 miejsc, oraz wyremontowana ma zostać ulica Podmiejska. Górka, która jest umiejscowiona przy Kobusiewicza pozostanie nieruszona.

Według władz miasta możliwe jest pozyskanie pieniędzy z Ministerstwa Sportu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (7)

 • ~gość_2670 (IP: *.*.132.13), 30.08.2016, 19:26
  Zostawić górkę!!!
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2671 (IP: *.*.57.45), 30.08.2016, 21:04
  Zrobiliby normalny "sześcian polski" to by było i taniej i rury do zjeżdżalni by się zamontowało.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2673 (IP: *.*.241.159), 30.08.2016, 22:36
   "Rury" wszędzie, ale to WSZĘDZIE są montowane - NA ZEWNĄTRZ BUDYNKÓW (!!!) - NIE PODNOSZĄ ICH WYSOKOŚCI. Trzeba być "prezesem"MPWiK aby o tym nie wiedzieć... ale - BYĆ...
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2674 (IP: *.*.251.132), 31.08.2016, 11:07
  No dokładnie dla chcącego nic trudnego, lepiej porządnie zrobić ten aqua park niz znowu jakiś oszczędności szukają zamiast park odnawiać to lepiej baseny lepsze zrobić. Ps dla mnie bez sensu park odnawiać jak dla mnie jest ładny
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2674 (IP: *.*.251.132), 31.08.2016, 11:10
  Mogły by te nasze "władze" pomyśleć o NASZEJ KĘPINIE i ja zagospodarować a nie stoi bez użytku i wędkarze mają tylko pocieche z tego zbiornika a tyle ludzi w okres wakacji musi jezdzić poza miasto aby się przekąpać a u nas tyle wody i niewykorzystane MASAKRA....
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2674 (IP: *.*.251.132), 31.08.2016, 11:12
  NO W SIERADZU to i 2 galerie, i nad Wartą kąpielisko a u nas miliony marketów i zbiornik Kępina dla wędkarzy......szok a kiedys można tam było popływać na rowerkach dlaczego nikt za to się nie bierze.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2678 (IP: *.*.0.102, ), 01.09.2016, 13:19
  "Dodatkowo powstać ma basen na 200 miejsc parkingowych" - no no to teraz parkować będziemy w basenie
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj