Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Środowiskowy Dom Samopomocy oficjalnie otwarty

Redakcja, 13.12.2016, 22:41

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W poniedziałek oficjalnie otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy przy ulicy Dąbrowskiego. Wśród zaproszonych gości był Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

← REKLAMA

W ŚDS na co dzień prowadzone są zajęcia, z których korzysta 40 osób, uczących się tutaj głównie kontaktów interpersonalnych. W ramach zajęć prowadzona jest nauka gotowania, oraz zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne. Uczestnicy ŚDS biorą też udział w zajęciach informatycznych. Prowadzona jest również rehabilitacja. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku po 8 godzin dziennie.

Podczas otwarcia placówki przekazany został, specjalnie zakupiony 22-osobowy autobus. Zakup został sfinansowany z budżetu Powiatu Zduńskowolskiego oraz dofinansowania z Oddziału Łódzkiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Projekt przystosowania budynku do potrzeb Środowiskowego Domu Samopomocy zrealizowany został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 oraz współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

ŚDS powstał w ponad 100 letnim budynku, w którym dawniej mieścił się szpital,a do niedawna komenda policji.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_2899 (IP: *.*.190.36), 14.12.2016, 12:09
  a ta z Czechów tak na afiszu, bo znów w sposób nieudany będzie kandydować?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj