Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Straż Miejska podsumowała 2016 rok

Redakcja, 06.02.2017, 09:43

Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Straż Miejska w Zduńskiej Woli podsumowała swoje działania za 2016 rok. Przez lata wizerunek ale i rola straży się zmienia, w ostatnim czasie funkcjonariusze stali się strażnikami czystości powietrza.

← REKLAMA

Strażnicy miejscy otrzymali upoważnienie od prezydenta miasta do kontroli gospodarowania odpadami na terenie miasta, chodzi głównie o odpowiednie składowanie i utylizację, a w szczególności, czy nie są one spalane w piecach. Ma to związek z alarmującymi danymi dotyczącymi stanu powietrza w naszym regionie. - W styczniu tego roku mieliśmy 29 zgłoszeń tego typu. Pierwszego lutego kolejne cztery. Na szczęście przy większości z tych zgłoszeń winę za uciążliwy dym z kominów ponosi zawilgocony węgiel, miał, czy ekogroszek. Zdarzają się jednak przypadki palenia śmieciami, wówczas możemy nałożyć mandat karny w wysokości do 500 zł - mówi Paweł Szczepaniak, komendant Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli.

Telefonów, nie tylko w sprawie podejrzenia spalania śmieci, jest coraz więcej. Mieszkańcy coraz częściej zwracają się do Straży Miejskiej o pomoc, jest to znak rosnącego zaufania, ale też ugruntowanej świadomości, że straż jest i to właśnie tam dzwonimy w sytuacjach wymagających interwencji. - Kiedy podliczyliśmy statystykę ilości zgłoszeń i porównaliśmy ją z rokiem ubiegłym byliśmy pewni, że jest jakiś błąd, ale sprawdziliśmy to cztery razy i rzeczywiście odnotowaliśmy wzrost ilości zgłoszeń o 78% - informuje Szczepaniak.

Ogromny przyrost zanotowano również w rubryce liczby wspólnych służb z policją. Tutaj wzrost wynosi 70%. Z liczbą 289 wspólnych służb.

Straż Miejska przeprowadziła ponadto w 2016 roku akcję usunięcia z terenu miasta wraków samochodów. Na podstawie ustawy o recyklingu właścicieli pojazdów wezwano do ich zezłomowania. Dzięki temu na terenie miasta, zupełnie za darmo, przybyło 19 miejsc parkingowych.

Dane za 2016 rok:

Ilość zgłoszeń telefonicznych - 1466
Interwencje - 1370
Spotkania edukacyjne w szkołach i przedszkolach - 27
Wspólne patrole z policją - 289
Mandaty nałożone - 379
Pouczenia - 642
Wnioski do sądu o ukaranie - 72

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_2961 (IP: *.*.104.101), 07.02.2017, 08:10
  chodniki oblodzone, z kominów jak palili tak palą gumami, śmieciami, szkoda gadać
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2962 (IP: *.*.121.187), 07.02.2017, 08:51
  4 razy liczyli,bo im w promilach wychodziło.Sukces.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj