Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Oto WTOOPA!

Redakcja, 23.04.2017, 14:37

4 dni VII Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych w Zduńskiej Woli, 127 uczestników, 9 zespołów teatralnych, 8 różnych warsztatów artystycznych. Tak zapowiadają się VII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA, które w Zduńskiej Woli ruszają 27 kwietnia (czwartek) o godz. 16.30. Ich twórcą jest Baza z Krakowa, a organizatorem Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

Gościem specjalnym zduńskowolskiej WTOOPY będzie Teo Dumski - wrocławski aktor, reżyser i pedagog. To absolwent PWST Wrocław, autor kilku uznanych eksperymentów formalnych, szczególnie na polu kreatywnego wykorzystania nowych technologii w teatrze. Od wielu lat związany z wrocławskim Teatrem Ad Spectatores, wpierw jako aktor, potem także jako reżyser.

Warsztaty, od ekspresji w tańcu, emisji głosu, plastyki ciała, improwizacji teatralnych po scenografię i ceramikę poprowadzą znani i cenieni w regionie instruktorzy. Będą też studentki teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ozdobą 10-osobowej ekipy warsztatowców jest Jan Jakubowski. To aktor teatralny i telewizyjny, absolwent łódzkiej "Filmówki". Jest aktorem formacji Impro Atak!, która współtworzy osadzoną w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi Scenę Impro. Grupa Impro Atak! współpracuje z Teatrem STU w Krakowie i Teatrem Komedia w Warszawie.

Bazę z Krakowa tworzą Michał Stachowski, Michał Graffstein (Grafi) i Wojciech Włodarski (Tusiek). Stachowski jest dyrektorem artystycznym WTOOPY. Studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie, które kontynuował w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst "Mozarteum" w Salzburgu. Założył "Tani Teatr", występował w teatrze "Scena 5 na 3". W 2013 roku z Grafim i Tuskiem stworzył WTOOPĘ.

Do tej pory teatry, które były zapraszane na spotkania (nie można się samemu zgłosić!) występowały w Krakowie i Bielsku-Białej. Na
VII WTOOPĘ z 7 województw przyjeżdżają na Dolną 41, do Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli. Warsztatyodbywają się w piątek i sobotę do południa na PMOS i w "Elektroniku" . Spektakle wystawiane są po południu w sali widowiskowej PMOS. Goście WTOOPY mieszkają w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym "Czekay".
Więcej o Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych w Zduńskiej Woli na stronie www: wtoopa.pl/7/

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj