Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Wybory - prawo czy obowiązek?

Redakcja, 15.10.2018, 21:12

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

11 października 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli odbyły się wybory do Rady Młodzieży Hufca Pracy 5-15 na rok szkolny 2018/2019.

← REKLAMA

Spotkanie rozpoczął opiekun Rady Młodzieży Joanna Siemińska, która podsumowała działalność samorządową młodzieży w roku szkolnym 2017/2018 ze zwróceniem szczególnej uwagi na sukcesy i osiągnięcia uczestników w wielu dziedzinach. Następnie młodzież wzięła udział w dyskusji "Wybory - prawo czy obowiązek?". Ze względu na zbliżające się wybory samorządowe w Polsce, celem dyskusji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na znaczenie wyborów w systemie demokratycznym, a przede wszystkim na władzę, jaką w czasie wyborów mają obywatele. Kadra Hufca Pracy podkreśliła również, że udział w wyborach to nie tylko prawo ale i patriotyczny obowiązek.

Opiekun Rady Młodzieży zapoznał młodzież z terminem "Rada Młodzieży", z celami jej funkcjonowania, zadaniami i strukturą organizacyjną. Po konsultacjach z kadrą sześcioro uczestników zgłosiło swoje kandydatury do zarządu. Numer i nazwisko każdego kandydata opiekun Rady zapisał na tablicy. Uczestnicy wypełnione karty do głosowania wrzucili do przygotowanej urny.

W drodze demokratycznych wyborów wyłoniono członków nowego zarządu: Przewodniczącym Rady Młodzieży został Maciej Koźba, zastępcą Adrian Pęksa, zaś sekretarzem Emilia Brzezińska. W skład Klubu Aktywnych weszło 13 uczestników - reprezentantów dwóch powiatów - zduńskowolskiego i łaskiego. Członkowie nowo wybranego zarządu otrzymali "Akt mianowania", potwierdzający powierzone im funkcje.

Głównym zadaniem członków nowego zarządu młodzieżowej rady, jak i Klubu Aktywnych będzie reprezentowanie interesów młodzieży, upowszechnianie idei samorządowych, wspieranie aktywności ludzi młodych, realizacja inicjatyw samorządowych oraz podejmowanie innej działalności ważnej z punktu widzenia młodzieży. Spotkanie połączone z wyborami do Rady Młodzieży wpisuje się w harmonogram programu autorskiego Hufca Pracy "Tu jest moje miejsce", którego głównym celem jest rozwój i ukształtowanie w młodzieży postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury narodowej.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj