Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Gdzie i jak kupić korzystne OC w Zduńskiej Woli?

Redakcja, 06.03.2019, 14:35

Kończy się ważność Twojego OC i stoisz przed wyborem nowej polisy lub rozważasz przedłużenie obecnej? A może kupiłeś auto i musisz je ubezpieczyć po raz pierwszy? Niezależnie od tego, z jakich powodów poszukujesz OC, powinieneś wiedzieć, gdzie i jak znaleźć je na najkorzystniejszych warunków. Jeśli jesteś mieszkańcem Zduńskiej Woli, poniższy artykuł wiele Ci wyjaśni.

← REKLAMA

Ubezpieczenie OC - wszędzie takie samo

Zacznijmy od przypomnienia podstawowej wiedzy na temat OC, bo ma ona duże znaczenie w kontekście poszukiwania oferty. Najważniejszą informacją dla kierowców, którzy chcą kupić lub przedłużyć obowiązkowe ubezpieczenie, jest to, że zakres gwarantowanej przez nie ochrony pozostaje zawsze identyczny. Ponieważ OC jest uregulowano ustawowo, towarzystwa ubezpieczeniowe muszą sprzedawać je jednakowych warunkach. To z kolei powoduje, że konkurują ze sobą przede wszystkim ceną, która jest kluczowym, a często wyłącznym czynnikiem branym pod uwagę przy poszukiwaniu polisy.

Skoro bez względu na cenę każde OC działa tak samo, w interesie kierowcy jest poszukiwanie jak najtańszej oferty. To z kolei wymaga porównania składki, jaką przyjdzie zapłacić kierowcy w poszczególnych towarzystwach. Jego celem powinno być sprawdzenie ceny OC w jak największej liczbie firm, wykonując kalkulację. Najlepiej oczywiście za jednym razem porównać maksymalnie dużo ofert pod względem wysokości składki. Jak to zrobić? Rozwiązania są dwa - stacjonarnie podczas wizyty u agenta ubezpieczeniowego lub przez Internet, wyszukując dla siebie ubezpieczenia komunikacyjne na kalkulator-oc-ac.auto.pl.

U agenta ubezpieczeniowego

W Zduńskiej Woli działa kilkadziesiąt firm i agentów ubezpieczeniowych zorientowanych na pomoc klientom w znalezieniu najkorzystniejszych ofert. Ponieważ mają dostęp do multiporównywarek ubezpieczeniowych, w ciągu kilku minut mogą znaleźć i przedstawić kierowcy kilka najtańszych propozycji z różnych towarzystw. Jedyne, czego agent potrzebuje w tym celu, to dane kierowcy i auta, które łatwo można uzyskać z dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Jeżeli w Twojej okolicy nie działa żadne biuro agenta ani agencji ubezpieczeniowej, będzie trzeba poświęcić czas na dojazd lub dojście do niego. Niestety, w dzisiejszym zabieganym świecie nie każdy ma na to czas, np. ze względu na obowiązki rodzinne czy zawodowe. Możliwość uzyskania odpowiedzi od specjalisty z dużym doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej może być jednak warte zachodu. Szczególnie że agenci w imieniu kierowcy sporządzają i wysyłają wypowiedzenie do poprzedniego towarzystwa, jeśli klient kupił nowe OC w innej firmie.

Przez Internet

Inną, równie skuteczną możliwością poszukiwania OC jest Internet. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest całkowita niezależność od miejscu pobytu. Nie ma znaczenia, czy znajdujesz się w Zduńskiej Woli, czy gdziekolwiek indziej - wystarczy dostęp do Sieci, żeby samemu znaleźć i wykupić najtańsze OC. Wyszukać je warto w kalkulatorze OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl, który pozwala na szybkie i skuteczne porównanie składki w wielu towarzystwach.

Działanie kalkulatora jest bardzo proste, dlatego poradzi sobie z nim każdy, kto ma choćby niewielkie rozeznanie w Internecie. W celu sprawdzenia ceny OC w różnych firmach za pośrednictwem kalkulatora wymagane jest jedynie podanie w specjalnym formularzu informacji dotyczących pojazdu i jego właściciela. W oparciu o te dane narzędzie błyskawicznie kalkuluje składkę i prezentuje użytkownikowi wyniki w formie czytelnego rankingu. Największa zaleta poszukiwania OC przez Internet to oszczędność czasu, jednak trzeba pamiętać o wypowiedzeniu na własną rękę wcześniejszej polisy, jeśli nowa została kupiona w innym towarzystwie niż dotychczasowe.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj