Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ujęli nietrzeźwego kierowcę

Redakcja, 15.07.2020, 23:55

Dzięki czujności i wzorowej postawie mieszkańców Zduńskiej Woli policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Okazało się, że zatrzymany złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

← REKLAMA

14 lipca br. około godziny 23:00 dyżurny zduńskowolskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Jana Kazimierza dwóch świadków ujęło nietrzeźwego kierującego samochodem marki Opel. Policjanci Ruchu Drogowego skierowani na miejsce zastali trzech mężczyzn. Dwaj zduńskowolanie wskazali funkcjonariuszom 27-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli. Podejrzenie świadków wzbudził sposób jazdy kierowcy oraz fakt, że opel poruszał się po drodze bez przedniej lewej opony na feldze.

Podczas interwencji policjanci wyczuli silną woń alkoholu od kierującego oplem. Badanie trzeźwości wykazało u 27-latka ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazalo się, że kierujący złamał sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Zduńskowolanin usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do sądowego zakazu, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Dzięki zdecydowanemu działaniu przypadkowych świadków, być może nie doszło do tragedii na drodze. Eliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierujących jest priorytetem. Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, powiadamiamy najbliższą jednostkę policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

Policja przypomina, ze każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj