Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Kradli minikoparki

Redakcja, 24.08.2020, 00:05

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zduńskowolscy policjanci odzyskali dwie minikoparki o wartości ponad ćwierć miliona złotych, które zostały skradzione na terenie Niemiec. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Zduńska Wola w wieku 36 i 41 lat. Obaj odpowiedzą za paserstwo.

← REKLAMA

18 sierpnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zgłosił się obywatel Republiki Federalnej Niemiec i powiadomił, że na terenie powiatu zduńskowolskiego mogą znajdować się skradzione maszyny budowlane. Mężczyźnie skradziono w Niemczech dwie minikoparki marki JCB o łącznej wartości ponad 263.000 złotych. Według właściciela minikoparki trafiły na prywatną posesję.

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Znaleźli tam obie skradzione maszyny. Funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego właściciela posesji. Przeprowadzili szczegółowe oględziny maszyn budowlanych. Po dokładnym zweryfikowaniu numerów seryjnych minikoparki powróciły do właściciela.

Dalsze działania stróżów prawa jeszcze tego samego dnia doprowadziły do zatrzymania 36-latka, który również miał związek ze sprawą. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut paserstwa, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym.

źródło: KPP Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj