Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

TBS zamiast PKS

Redakcja, 11.12.2021, 12:30

Teren po byłym dworcu PKS przestanie straszyć! Właśnie zmienia się w wielki plac budowy. TBS Złotnicki po dwóch latach przygotowań przekazał go firmie, która zbuduje tu wielorodzinny budynek. Lokatorzy odbiorą klucze zimą 2022-2023 r.

← REKLAMA

Ruszyła budowa budynku wielorodzinnego przy ulicy Juliusza 5-6, na terenie byłego dworca PKS w centrum Zduńskiej Woli. - By rozpocząć prace, potrzeba było aż dwóch lat żmudnych przygotowań. Musieliśmy uregulować kwestie prawne, znaleźć źródło finansowania inwestycji, stworzyć projekty architektoniczne i wybrać wykonawcę bloku. Firma, która wygrała przetarg, musiała ponadto uzyskać pozwolenie budowlane i poczekać aż się uprawomocni - wyjaśnia Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. - Za chwilę mieszkańcy zauważą pierwsze efekty tej mrówczej, biurokratycznej pracy - dodaje.

TBS Złotnicki przekazał właśnie plac budowy firmie ZAB Bud, która wygrodziła już teren i przystępuje do pierwszych prac ziemnych. Budowę ma skończyć na przełomie 2022 i 2023 r.

Na działce po dworcu PKS stanie trzykondygnacyjny budynek w kształcie litery U. Znajdzie się w nim 38 mieszkań. Ich rozkład zaplanowano tak, by odpowiadały potrzebom młodych małżeństw i wielodzietnych rodzin, ale też singli. Dwa lokale będą w szczególny sposób dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Większość mieszkań będzie miała przestronne balkony. Od strony dziedzińca powstanie zieleniec z ławkami, a od ulicy Juliusza - miejsce na sklepy i salony usługowe. Dookoła budynku budowlańcy wytyczą tyle miejsc parkingowych, ile zaprojektowano mieszkań.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj