Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Atrakcyjne CV - o czym należy pamiętać?

Redakcja, 10.06.2022, 23:55

Kluczem do zdobycia wymarzonej posady jest przekonanie pracodawcy do posiadanych kompetencji. W procesie rekrutacji jednym z decydujących etapów jest nadesłanie CV. Warto zastanowić się, w jaki sposób można je uatrakcyjnić, aby podkreślić swoje najważniejsze zalety.

← REKLAMA

CV dostosowane do oczekiwań pracodawcy

Wiele osób poszukujących pracy zapomina o tym, że ich dokumenty rekrutacyjne powinny być jak najlepiej dopasowane do wymagań pracodawcy. Nie należy zatem wysyłać tego samego CV pod różne ogłoszenia. Warto zapoznać się przede wszystkim z wymaganiami na dane stanowisko. Poszczególne oferty pracy zazwyczaj uwzględniają preferowane cechy kandydatów. Przykładowo, w danym ogłoszeniu może widnieć informacja, że mile widziane są osoby o wysoko rozwiniętych zdolnościach komunikatywnych. W tym przypadku warto wyszczególnić wszystkie doświadczenia zawodowe, które stanowią znamienny dowód na posiadanie tej kompetencji. W efekcie praca w call center lub jako kelner okaże się dodatkowym atutem, nawet jeśli nie jest ściśle związana z daną branżą. Przed wysłaniem CV warto także dokładnie zapoznać się z profilem firmy, w której chcesz pracować.

Co powinno zawierać atrakcyjne CV?

Dobrze napisane CV powinno uwzględniać wszystkie najważniejsze informacje, które mogą przekonać pracodawcę do zatrudnienia właśnie Ciebie. Warto wspomnieć nie tylko o doświadczeniu zawodowym, ale również o innych podejmowanych aktywnościach. Uwagę rekrutera może przykuć chociażby informacja o wolontariacie czy uczestnictwie w konferencjach naukowych. Jeśli pracowałeś dorywczo w wakacje, również warto uwzględnić tę kwestię w CV. Nie należy kierować się wyłącznie specyfiką branży, w której zamierzasz rozpocząć karierę. Potencjalny pracodawca na pewno doceni fakt, że nie boisz się nowych wyzwań, nawet jeśli nie są związane z Twoim wykształceniem. W atrakcyjnym CV koniecznie należy także zawrzeć informacje na temat posiadanych zainteresowań. Nie staraj się na siłę kreować na osobę oryginalną - lepiej wskaż swoje rzeczywiste pasje, o które może Cię zapytać pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Pokaż swoje dobre strony!

Zadbaj o to, aby CV jak najlepiej ukazywało Twoje mocne strony. Zastanów się, jak dostosować je pod kątem konkretnej oferty pracy. Odpowiednio spersonalizowane CV pomoże Ci zdobyć wymarzoną posadę.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj