Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Remont dworca

Redakcja, 11.06.2022, 00:07

Zmodernizowany budynek dworca wkrótce będzie komfortowy, a jego wygląd przypomni o przemysłowych korzeniach Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

Z fasady budynku budowlańcy usuną stary tynk, który zakrywał piękną ceglaną elewacją nawiązującą do fabrycznego charakteru miasta.

- Budynek przejdzie kompleksową modernizację. Ekipa przebuduje kasy biletowe, poczekalnie i wybuduje toalety. Zostaną wymienione wszystkie okna i drzwi, a obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi i osób starszych - opowiada Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Wraz z remontem dworca miasto zdecydowało się wybudować zadaszony peron, na którym będą zatrzymywać się autobusy.

- Uporządkujemy pobliskie parkingi i wybudujemy zadaszenie między wejściem na perony a obiektem. W śnieżne i ulewne dni pasażerowie komfortowo przejdą z pociągu do budynku dworca - wyjaśnia Konrad Pokora.

Na zduńskowolskiej stacji PKP solidny remont przeszły już perony. Podróżni wchodzą na nie podziemnym tunelem bądź wjeżdżają windą. Zamontowane zostały nowe latarnie i wygodne ławki. Po modernizacji odcinka linii kolejowej ze Zduńskiej Woli do Łodzi Kaliskiej przejazd pociągiem skrócił się o 15 minut.

Przebudowę budynku wykonuje firma Budomax z Grabowca, która na wykonanie remontu ma 31 miesięcy. Inwestycja kosztować będzie 4,5 mln zł z czego 2,9 mln zł zostanie sfinansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i budżet państwa.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj