Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Dwa potrącenia w jeden dzień

Redakcja, 03.04.2023, 22:37

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch potrąceń pieszych, do których doszło w Zduńskiej Woli. W obu przypadkach, piesi byli na oznakowanym przejściu i mieli pierwszeństwo. W wyniku obrażeń, zostali przetransportowani do szpitali.

← REKLAMA

W piątek 31 marca br., o godzinie 7:40, w Zduńskiej Woli na ulicy Szkolnej, 87-letni zduńskowolanin, kierujący samochodem marki Opel, zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował ostrożności i potrącił 69-letnią mieszkankę Zduńskiej Woli. Piesza z obrażeniami, została przetransportowana do szpitala w Pabianicach.

Tego samego dnia, o godzinie 15:00, na ulicy Łódzkiej, kierujący samochodem marki Iveco, 46-letni zduńskowolanin, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 36-letniego zduńskowolanina. Pieszy przetransportowany do szpitala w Sieradzu.

Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Okoliczności wyjaśniają śledczy ze zduńskowolskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli.

W czerwcu 2021 roku zaczęły obowiązywać w Polsce nowe przepisy drogowe, dotyczące między innymi pierwszeństwa pieszych na pasach. Kierowcy muszą zwracać większą uwagę podczas zbliżania się do przejść dla pieszych oraz zatrzymywać się, jeśli któryś z pieszych zechce je pokonać. Pieszy dochodząc do przejścia dla pieszych ma obowiązek upewnić się, czy nie nadjeżdża żaden pojazd, i zachować ostrożność. Nie wolno pieszemu wtargnąć na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd, bo kierujący może nie zahamować odpowiednio wcześnie i dojdzie do wypadku.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj