Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Oszuści grasują w Internecie

Redakcja, 14.06.2023, 18:18

Dwie zduńskowolanki straciły swoje oszczędności - w obu przypadkach oszuści sugerowali, że na inwestycji można dużo zarobić. Polecili kobietom zainstalować aplikacje na telefonie, w ten sposób hakerzy dostali się na pulpity telefonów, weszli w aplikacje bankowe i wypłacili wszystkie oszczędności jakie kobiety posiadały. Dodatkowo, jeden z nich zaciągnął na zduńskowolankę kredyt.

← REKLAMA

Do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zgłosiła się 72-letnia kobieta. Poinformowała, że na początku maja, zadzwonił do niej mężczyzna, który zaoferował swoją pomoc w inwestowaniu oszczędności. Przekonywał, że 72-latka zarobi duże pieniądze, wystarczy tylko, ze na telefonie zainstaluje aplikację do inwestowania. Zduńskowolanka miała wątpliwości, ale uległa namowom telefonującego i zainstalowała wskazaną przez niego aplikację. Od razu po instalacji, w czasie ich rozmowy, zauważyła, ze na pulpicie jej telefonu, porusza się "łapka", którą obsługiwał mężczyzna z drugiej strony telefonu. Kobieta wpłaciła blikiem 1000 złotych, by rozpocząć inwestycję i pomnażanie swoich pieniedzy. W maju ze zduńskowolanką kontaktowało się telefonicznie jeszcze kilka osób, każda z nich w sprawie inwestycji. Finalnie, w wyniku dostępu do jej telefonu, a tym samym dostępu do aplikacji bankowych, kobieta straciła kilkanaście tysięcy złotych.

Na komendę zgłosiła się również 70-letnia zduńskowolanka. Zadzwonił do niej mężczyzna i przekonał do pomnożenia posiadanych przez nią oszczędności. Warunkiem było zainstalowanie przez kobietę na jej telefonie, odpowiedniej aplikacji. Oszust posiadając nieograniczony dostęp do jej konta, na którym miała zgromadzone 30 tysięcy złotych, zaciągnął jeszcze na nią kredyt w kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Obecnie zduńskowolanka nie ma już żadnych oszczędności i dodatkowo ma zobowiązania wobec banku. Łączna kwota strat to ponad 60 tysięcy złotych.

Policja apeluje o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach. Jeśli skontaktuje się z nami osoba informująca o możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji finansowej, lokaty lub w kryptowaluty i poleci zainstalować aplikację na komputerze lub telefonie komórkowym - należy zachować ostrożność. Nie ulegajmy presji, nie dajmy się skusić pozornie szybkim zyskiem.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj