Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Nad morze prosto z Karsznic

Redakcja, 20.07.2023, 11:31

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Prosto z karsznickiego dworca kolejowego do nadmorskich kurortów. Do końca wakacji nad Bałtyk i do Czech kursuje pociąg InterCity TLK "Wydmy", który zatrzymuje się na stacji Zduńska Wola Karsznice.

← REKLAMA

Do końca wakacji można jechać nad morze pociągiem z dworca Zduńska Wola Karsznice. Kolej uruchomiła połączenie osobowe na magistrali kolejowej Śląsk - Porty. Pociąg jedzie z czeskiego Bohumina nad Bałtyk.

Pierwszy w te wakacje pociąg osobowy zatrzymał się na dworcu Zduńska Wola Karsznice 23 czerwca. Pociąg InterCity TLK "Wydmy" będzie kursował i zatrzymywał się w Karsznicach aż do 2 września.

Według rozkładu jazdy z Karsznic można dojechać pociągiem InterCity TLK nad Bałtyk: do Łeby i na Hel przez Toruń i Gdynię. Pociąg "Wydmy" kursuje także codziennie w przeciwnym kierunku do Katowic, Rybnika i czeskiego Bohumina.

Pociąg nad morze zatrzymuje się na dworcu PKP Zduńska Wola Karsznice o godz. 23:28. Z kolei do pociągu jadącego na Śląsk można wsiąść o godz. 2.57.

Na dworzec PKP Zduńska Wola Karsznice można dojechać autobusem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Zduńska Wola. Ostatni kurs ze Zduńskiej Woli linii nr 5 w dni robocze dojeżdża na przystanek przed dworcem przy ul. Karsznickiej o godz. 22.55, w soboty o godz. 22.39 oraz w niedziele o godz. 22.49. Jest także autobus linii ZW, który zatrzymuje się przy dworcu o godz. 22.54 w dni robocze.

Polskie Linie Kolejowe, które przebudowują magistralę węglową Śląsk - Porty, planują, że pociągi pasażerskie wrócą na dworzec w Zduńskiej Woli Karsznicach i Zduńskiej Woli Południowej. Przebudowane tory, rozjazdy i nowe urządzenia umożliwiają prowadzenie pociągów pasażerskich z prędkością do 140 km/h, a towarowych do 120 km/h, jak zapowiada PKP PLK.

Prace na linii kolejowej nr 131 na odcinku Rusiec Łódzki - Zduńska Wola Karsznice są realizowane w ramach projektu "Prace na linii kolejowej C-E 65 na odcinku Chorzów Batory - Tarnowskie Góry - Karsznice - Inowrocław - Bydgoszcz - Maksymilianowo". Wartość inwestycji to ponad 580 mln zł. Projekt jest w 85 proc. dofinansowany z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj