Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Miejska przychodnia powstanie przy ul. Mickiewicza

Redakcja, 07.08.2023, 01:46

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Nowa siedziba miejskiej przychodni w Zduńskiej Woli ma stanąć przy ul. Adama Mickiewicza. Budowla, gdzie pomieszczą się gabinety lekarskie i pomieszczenia administracji jest w fazie koncepcji. Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli ogłosił przetarg na dokumentację.

← REKLAMA

Nowoczesny budynek dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli ma powstać na miejskiej działce przy ul. Adama Mickiewicza 19-21, obok parkingu przy miejskim targowisku. Obecnie miejski POZ szuka wykonawcy, który przygotuje projekt budowlany. Jest już jednak gotowa koncepcja i wizualizacja przyszłej przychodni.

- Przychodnia przy ulicy Szadkowskiej osiągnęła już kres swoich możliwości. Przy ulicy Adama Mickiewicza jest duża działka, którą planujemy przeznaczyć pod budowę nowej w pełni nowoczesnej przychodni - nie ukrywa prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora.

Obiekt będzie miał około około 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Na samą część poradni i gabinetów planowanych jest ponad 1,1 tys. mkw. Na dachu nowej przychodni przewidziano instalację fotowoltaiczną. Obiekt ma być nowoczesny, ekologiczny i przyjazny dla pacjentów.

Budynek przychodni zaprojektowano jako dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, na planie wieloboku, z dachami dwuspadowymi. Po obu stronach budynku przewidziano ciągi pieszo jezdne. Za budynkiem, od południowej strony zaprojektowano parking na 22 miejsca postojowe, w tym dwa dla niepełnosprawnych. Pomiędzy poszczególnymi skrzydłami budynku oraz w strefie parkingów zaprojektowano zieleń dostępną dla pacjentów. Od strony południowej wyznaczono proponowane miejsce lokalizacji wiaty na odpady oraz na rowery.

Wszystkie pomieszczenia przychodni służące pacjentom mają być umieszczone na parterze, na piętrze natomiast ma znajdować się strefa biurowa, pomieszczenia konferencyjne oraz gastronomia.

Główne wejście do budynku przewidziano od strony południowej, w holu głównym mieści się będzie recepcja oraz poczekalnia dla pacjentów. Przewidziano osobne wejścia do skrzydła gdzie mieści się przychodnia dzieci zdrowych oraz chorych. Na parterze główny trzon budynku zaprojektowano na planie zbliżonym do prostokąta. Przewidziano tam korytarze do komunikacji oraz zaplecze przychodni. Z obu stron przylegać mają do głównego budynku skrzydła, mieszczące poszczególne gabinety usytuowane według specjalizacji.

Z poczekalni pacjenci będą mieli widok na zieleń znajdującą się we wnękach pomiędzy poszczególnymi skrzydłami i będą mogli z nich wyjść do zewnętrznych ogródków. W poczekalniach mają zostać zamontowane ekrany informujące o kolejności przyjęć w gabinetach.

Na piętro budynku będzie można dostać się dwiema klatkami schodowymi. Będą tam głównie biura wraz z zapleczem, sale konferencyjne oraz mała gastronomia typu bistro. Na dachu budynku przewidziano natomiast taras dostępny z bistro otwartą strefę chillout.

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli ogłosiła przetarg na przygotowanie pełnej dokumentacji budowlanej na podstawie opracowanej wcześniej koncepcji. Na sfinansowanie tego zadania przewidziano 250 tys. zł. Wykonawca zobowiązany będzie zrealizować zamówienie w terminie 7 miesięcy od daty zawarcia umowy. Projektant będzie zobowiązany do złożenia w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli wniosków o pozwolenie na budowę.

Do przetargu przystąpiło aż 25 pracowni architektonicznych, które zaproponowały ceny od 188 tys. zł do przekraczających 700 tys. zł. Obecnie trwa analiza złożonych ofert.

Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli prowadzi obecnie cztery przychodnie lekarskie: w Zduńskiej Woli przy ul. Szadkowskiej 2 oraz przy ul. Srebrnej 11, a także poradnię dla dzieci przy ul. Adama Mickiewicza 4. Na terenie gminy Zduńska Wola działa ośrodek zdrowia w Annopolu Starym 5a.

SP POZ ma także laboratorium analityczne przy ul. Srebrnej 11 w Zduńskiej Woli, a także pracownię diagnostyczną badań USG przy ul. Szadkowskiej 2. W POZ pracują także terapeuci, którzy udzielają porad w zakresie uzależnień.

Miejska przychodnia prowadzi także badania w ramach miejskiego programu "Profilaktyka w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi". Badania USG piersi są wykonywane bezpłatnie dla mieszkanek Zduńskiej Woli oraz gminy Zduńska Wola. Badania finansowane są przez samorządy.

źródło: UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj