Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Nowy park w Zduńskiej Woli

Redakcja, 22.08.2023, 21:53

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zduńska Wola zdobyła dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na zagospodarowanie działki pomiędzy ulicami Sieradzką i Kaczą.

← REKLAMA

Zapomniana i zaniedbana działka przy ulicy Sieradzkiej, która stanowi część tzw. Trzech Koron przejdzie ekologiczną transformację. Wybudowany zostanie tutaj kolejny zielony przyczółek w naszym mieście. Pośród bujnej zieleni zainstalowane zostaną wygodne ławki, energooszczędne oświetlenie, elementy placu zabaw, monitoring oraz wytyczone będą nowe ścieżki. W miejscach, gdzie alejki będą przecinać rów chłonny, zbudowane zostaną dwa mosty oraz trzeci nad rzeką Pichną.

Na działce zasadzonych zostanie ponad dwieście trzydzieści nowych, co najmniej trzyletnich drzew w postaci skupin brzóz brodawkowatych, które będą stanowić ekrany zamykające osie widokowe parku. W czterech miejscach na nasłonecznionych obszarach stworzone zostaną pryzmy piaskowo-gliniaste, są one idealnym schronieniem dla owadów zapylających. W projekcie zaplanowana została także łąką kwietna, która zajmie blisko 13 tysięcy metrów kwadratowych.

Nie będzie to jedyny zielony zakątek przy ulicy Sieradzkiej. W ubiegłym roku w sąsiedztwie Liceum Plastycznego powstał pierwszy park kieszonkowy w naszym mieście. Można tu spotkać się z przyjaciółmi, odpocząć od codziennego pędu czy poczytać książkę. Sielskiego klimatu dodają mu żywopłot z berberysu purpurowego i graby pospolite. Jego patronem jest Franciszek Kubiak - pierwszy dyrektor Liceum Plastycznego.

Kolejny park kieszonkowy w tym roku wybudowany zostanie przy ulicy Paprockiej. Do drugiej edycji Zielonego Budżetu potrzebę jego budowy zgłosił miejski radny Jarosław Kurzawa. Projekt w głosowaniu zdobył 124 głosy i zajął drugie miejsce.

Miasto na zagospodarowanie działki przy ulicy Sieradzkiej pozyskało 780 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Po podpisaniu umowy z Funduszem zostanie rozpisany przetarg na budowę nowego parku.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj