Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Plac Wolności na zielono

Redakcja, 28.08.2023, 22:23

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zduńska Wola złożyła wniosek o dofinansowanie przebudowy pl. Wolności w ramach kolejnej edycji rządowego programu inwestycyjnego pod nazwą "Polski Ład".

← REKLAMA

Dzięki inwestycji pod nazwą "Zielona transformacja śródmieścia miasta - przebudowa Placu Wolności w celu uspokojenia ruchu w centrum Zduńskiej Woli" ma powstać miejsce spotkań społeczności lokalnej, a przy tym obszar, w którym zostanie przywrócona funkcja kulturalna i gospodarcza centrum miasta. Dzięki przebudowie plac Wolności ma stać się miejscem rekreacji.

Najważniejsze elementy tego projektu, to zamknięcie dla ruchu pojazdów południowej części pl. Wolności i wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ulic Łaskiej i Kościelnej.

Ta część pl. Wolności ma zyskać nową nawierzchnię i więcej zieleni. Chodzi o zmianę obecnego charakteru ulicy i zmiana jej funkcji transportowej na rekreacyjną, dostępną dla mieszkańców. Powstanie tam część piesza o szerokości 10 m, z kolei przewidziano zwężenie jezdni do 3,5 m i wyłożenie jej kostką pochodzącą z rozbiórki parkingu. Z kolei nawierzchnia tam, gdzie jest parking powstanie nawierzchnia glinkowo-żwirową oraz z płyt i kostki betonowej ozdobnej. Tam powstaną zieleńce z drzewami i fontanna posadzkowa. Przewidziano także obiekty małej architektury oraz nowe oświetlenie.

Na tę inwestycję Zduńska Wola chciałaby pozyskać z rządowego programu 7,6 mln zł. Wkład własny to 5 proc., ustalono na 400 tys. zł. Przewidywany termin, w jakim można byłoby zakończyć przebudowę, to koniec listopada 2025 roku.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj