Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Oszuści chcieli ukraść 600 tys. zł

Redakcja, 01.09.2023, 10:47

Do dwóch zduńskowolanek dzwonili oszuści podający się za "policjantów", którzy podejmują ogólnopolskie działania przeciwko cyberprzestępcom. By uchronić rzekomo zagrożone konta bankowe, zaproponowali kobietom przelanie pieniędzy na wskazane przez nich rachunki. Zduńskowolanki przelały łącznie 600 tysięcy złotych. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, pieniądze zostały zablokowane i nie trafiły do oszustów.

← REKLAMA

Do zduńskowolskiej komendy zgłosiła się 50-letnia kobieta. Zawiadomiła, że 21 sierpnia br., zadzwonił do niej mężczyzna podający się za "policjanta", który prowadzi ogólnopolską akcję dotyczącą zorganizowanej cybernetycznej grupy przestępczej. Powiedział, że prawdopodobnie dojdzie do kradzieży pieniędzy z jej konta. By tego uniknąć, powinna przelać swoje oszczędności na wskazany przez niego rachunek bankowy.

Oszust był w stałym kontakcie telefonicznym z kobietą. Kobieta postępując zgodnie z jego wskazówkami, udała się do kilku banków. Finalnie wszystkie swoje pieniądze przelała na konto walutowe - łącznie 450 tysięcy złotych. Zachowanie sprawców nie wzbudziło u kobiety żadnych podejrzeń.

24 sierpnia 2023 roku, na komendę przyszła 42-latka. Również ona w ten sam sposób dała się oszukać fałszywemu policjantowi i przelała na wskazane konta 160 tysięcy złotych. Robiła to, mając nadzieję, że bierze udział w działaniach, które mają doprowadzić do schwytania przestępców.

Obie pokrzywdzone, gdy zauważyły, że mogło dojść do oszustwa, natychmiast zgłosiły sprawę w zduńskowolskiej komendzie. Funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami gospodarczymi, podjęli niezwłocznie działania, które uniemożliwiły oszustom przejęcie wpłacanych przez kobiety pieniędzy. Policjanci doprowadzili do zablokowania na różnych rachunkach bankowych i platformach inwestycyjnych 600 tysięcy złotych, na rzecz obu pokrzywdzonych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj