Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nieudana kradzież 12 piw

Redakcja, 14.09.2023, 18:48

45-letni zduńskowolanin, nie przewidział, że jego kolejna kradzież, zakończy się w taki sposób. Wbiegł do sklepu, ukradł zgrzewkę piw i zaczął uciekać. Miał pecha, bo właśnie wtedy ze sklepu z zakupami wychodził również policjant.

← REKLAMA

Policjantem jest się również po służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli młodszy aspirant Cezary Nowak. 7 września br. po godzinie 20:00 był na zakupach w sklepie przy ulicy Getta Żydowskiego. Gdy wychodził ze sklepu, zobaczył nerwowo zachowującego się mężczyznę, który po chwili wbiegł do sklepu, złapał stojącą niedaleko zgrzewkę 12 sztuk piwa i zaczął uciekać. Wtedy policjant, natychmiast zareagował i szybko ujął złodzieja.

Sprawcą kradzieży okazał się 45-letni zduńskowolanin. Skradziony towar nie uległ zniszczeniu więc wrócił na sklepowe półki. Złapany złodziej miał nadzieję, że sprawa zakończy się mandatem. Stało się inaczej. Przybyły na miejsce patrol w rozmowie z kierowniczką sklepu ustalił, że dzień wcześniej ten sam mężczyzna, dokonał takiej samej kradzieży. W związku z tym policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Tam o jego winie i ostatecznej karze zdecyduje sędzia.

Dla przypomnienia - Kodeks wykroczeń, artykuł 119 §1: Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj