Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ulice z nazwami

Redakcja, 11.12.2023, 21:49

Nowo wybudowane ulice w Zduńskiej Woli już oficjalnie noszą nazwy nadane im przez Radę Miasta Zduńska Wola. Chodzi o nową drogę w centrum miasta oraz równoległą do niej.

← REKLAMA

Nowe ulice w centrum Zduńskiej Woli mają już oficjalnie nazwy. Nadała je Rada Miasta Zduńska Wola jeszcze w październiku, ale dopiero z początkiem grudnia uchwały weszły w życie. Stało się to po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

Nowo budowana droga od ulicy Kościelnej do ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Zduńskiej Woli decyzją rady ma już nazwę kpt. Władysława Jachowicza. Ulica jest równoległa do południowej części placu Wolności i ulicy Sieradzkiej.

Z kolei równoległa do niej bliżej ulicy Adama Mickiewicza, nowo wydzielona uliczka, która prowadzi od ulicy Komisji Edukacji Narodowej do ogrodzenia terenu parafialnego ma teraz nazwę ks. płk. Józefa Balcerczyka.

Nowe ulice to inwestycja pod nazwą "Budową drogi od ul. Stefana Złotnickiego do ul. Komisji Edukacji Narodowej". Drogi mają razem długość 1064 m, z jezdnią asfaltową o szerokości 5 m, oraz ciągami pieszymi z betonowej kostki brukowej po obu stronach jezdni oraz asfaltową ścieżką rowerową po stronie południowej.

Miejscem połączenia dwóch odcinków po środku drogi będzie wyniesione skrzyżowanie. Poprowadzono tamtędy nowe sieci: wodociągową, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Inwestycja obejmuje również wykonanie sieci gazowej oraz sieci oświetlenia ulicznego z 40 słupami.

Budowa drogi pozwoli na otwarcie terenów inwestycyjnych oraz poprawę dostępności komunikacyjnej. Prace na zlecenie Urzędu Miasta Zduńska Wola prowadzi firma Hydromak z Poręb koło Zduńskiej Woli. Wartość zadania to około 8 mln zł. Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 7.278.647,00 zł.

Rada Miasta Zduńska Wola uporządkowała także nazewnictwo w rejonie ulicy Widawskiej. Powstała na terenie miasta prywatna droga wewnętrzna, równoległa do ulicy Zduńskiej otrzymała nazwę ulicy Czesława Miłosza.

Ponadto w tak zwanej przemysłowej dzielnicy miasta postanowiono zmienić nazwę ulicy Cementowej na Czereśniową. To droga biegnąca pomiędzy ulicami Zielonogórską a Jabłeczną. Uzasadnieniem jest dostosowanie nazewnictwa do używanego w tej okolicy, gdzie jest już między innymi ulica Wiśniowa.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj