Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Lodówka społeczna w Zduńskiej Woli

Redakcja, 27.12.2023, 23:00

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Pierwsza społeczna lodówka w Zduńskiej Woli została zainstalowana przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Getta Żydowskiego 21b.

← REKLAMA

Lodówka społeczna jest czynna przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu oraz monitorowana. Inicjatorami akcji są Matylda Dębowska i Sebastian Kołodziejek.

- Lodówka jest miejscem, gdzie mieszkańcy mogą pozostawić jedzenie, którym chcieliby podzielić się z innymi, a jednocześnie ci, którzy tego potrzebują, mogą z niego skorzystać. Zachęcam wszystkich do dzielenia się z innymi - mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Termin jej "otwarcia" nie jest przypadkowy. Pozostałe po świętach jedzenie nie musi się zmarnować. Jak wynika z sondażu Kantar Public dla firmy Too Good to Go, 39% Polaków wyrzuca do kosza potrawy świąteczne. Najczęstszym powodem, wskazanym przez 52 proc. respondentów, jest jego zepsucie.

- Jestem pewna, że ten pomysł zainicjuje lawinę dobrych uczynków i pokaże, że wszyscy możemy się wspierać. Zduńskowolska lodówka społeczna jest miejscem, gdzie możemy znaleźć nie tylko jedzenie, ale również ciepło i zrozumienie - wyjaśnia Matylda Dębowska, aktywistka i pomysłodawczyni projektu.

Jak działa lodówka społeczna?

W lodówce można zostawić to, czego już nie chcemy, nie potrzebujemy, mamy za dużo lub po prostu chcemy się tym podzielić. Wystarczy przyjść i włożyć coś do lodówki lub przyjść i poczęstować się jej zawartością.

Jak i czym się podzielisz?

Produkty zostawione w lodówce społecznej nie mogą posiadać żadnych oznak zepsucia w postaci pleśni czy nieprzyjemnego zapachu. Potrawy czy artykuły powinny być szczelnie zapakowane. Jeśli nie zostały zapakowane fabrycznie przez producenta, ponieważ zostały np. przygotowane samodzielnie w domu, konieczny jest dokładny opis tego oraz data przygotowania. W lodówce nie można zostawiać alkoholu w żadnej postaci.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj