Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Jasno na ul. Jasnej

Redakcja, 22.02.2024, 02:48

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Przebudowa ulicy Jasnej zupełnie zmieniła obraz okolicy. Między ulicą Adama Mickiewicza a ulicą Prostą powstało nowe połączenie komunikacyjne. Przed inwestycją w tym miejscu istniało jedynie piesze przejście.

← REKLAMA

Ulica Jasna wybudowana na odcinku od ulicy Adama Mickiewicza do ulicy Prostej to zupełnie nowe połączenie, jakie usprawnia ruch samochodów w Zduńskiej Woli. Powstała z udziałem 1,5 mln zł dotacji z rządowego funduszu drogowego.

Przebudowany odcinek ulicy Jasnej to około 400 metrów nowego asfaltu, chodnik oraz ścieżka rowerowa, a także wybudowane zjazdy do posesji i nowe, energooszczędne oświetlenie. W ulicy wybudowano także kanalizację deszczową. Inwestycja zakończyła się wiosną 2023 roku. Ważną częścią inwestycji była budowa przepustu na rzece Pichnie, od czego zaczęto to zadanie w 2021 roku.

Wybudowanie tego odcinka ulicy Jasnej pozwoliło poprawić układ komunikacyjny i dało nowe połączenie od ulicy Adama Mickiewicza do osiedla Złota. Przed rozpoczęciem inwestycji, część ulicy miała jedynie postać chodnika prowadzącego do ul. Prostej.

- Połączenie ul. Adama Mickiewicza z ul. Prostą redukuje ruch na innych ulicach w mieście - wyjaśnia wiceprezydent Paweł Szewczyk. - Myślimy o układzie drogowym, jak o systemie naczyń połączonych. Czasem niewielka interwencja inżynieryjna może wspomóc jego działanie - dodaje.

Na inwestycję na ulicy Jasnej w Zduńskiej Woli samorząd pozyskał 1 mln 597 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całość zadania kosztowała 2 mln 265 tys. zł. Wykonawcą przebudowy byłą firma Zakład Usług Komunalnych S.C. Barbara i Jarosław Pabich ze Zduńskiej Woli.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj