Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Nowa Borowa

Redakcja, 23.02.2024, 01:02

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Przebudowa ulicy Borowej w Zduńskiej Woli dała nową jakość mieszkańcom osiedla Nowe Miasto. Na inwestycję zakończoną w 2022 roku samorząd zdobył dofinansowanie z rządowego programu przebudowy dróg.

← REKLAMA

Ulica Borowa w pierwszym etapie została przebudowana w 2020 roku. Wcześniej w drodze poprowadzony został gazociąg i kanalizacja. W roku 2022 przystąpiono do drugiego etapu przebudowy. Mieszkańcy osiedla Nowe Miasto zyskali niemal półtora kilometra asfaltowej drogi.

Wyremontowana przez miejski samorząd ulica Borowa stanowi ważny element układu komunikacyjnego osiedla Nowe Miasto.

W pierwszym etapie asfalt położony został na odcinku od Leśnej do Świerkowej. Ulica została oddana do użytku w grudniu 2020 roku. Koszt inwestycji to 2,2 mln zł.

Zmodernizowany odcinek ulicy Borowej od ul. Leśnej do ul. Świerkowej ma długości 674 m. Zakres prac to m.in.: jezdnia o nawierzchni mineralno - bitumicznej, zjazdy do posesji z kostki betonowej, chodnik z szarej kostki betonowej po jednej stronie jezdni, pobocza z kruszywa łamanego, progi zwalniające, kanalizacja deszczowa oraz zieleńce i oznakowanie pionowe i poziome.

Druga część ulicy Borowej, na odcinku od Świerkowej do Jodłowej, przeszła gruntowny remont zakończony w 2022 roku. Przebudowa drugiego odcinka ul. Borowej to koszt 1,8 mln zł, a w tym 1,7 mln zł stanowi dofinansowanie z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych.

Przebudowany został odcinek ulicy Borowej o długości 636 m, w tym jezdnia asfaltowa szerokości 5,5 m. Wybudowana została kanalizacja deszczowa, jednostronny chodnik i zjazdy do posesji z kostki betonowej, a po drugiej stronie pobocze tłuczniowe. Konieczna była także przebudowa odcinków sieci energetycznej i telekomunikacyjnej kolidujące z budowaną drogą oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu, czyli progi zwalniające.

Oba odcinki ulicy Borowej wykonała wybrana w przetargu firma Zakład Usług Komunalnych B.J. Pabich ze Zduńskiej Woli.

Zduńska Wola planuje kompleksową inwestycję na Nowym Mieście, która obejmie przebudowę 23 dróg gminnych o łącznej długości około 9,5 kilometra. Plan przebudowy dotyczy dróg w obrębie ulic: Świerkowa, Borowa i Leśna oraz Świerkowa, Borowa, Jodłowa.

W ramach inwestycji planuje się wykonanie nawierzchni asfaltowej na wszystkich drogach objętych projektem, a przy większości budowę chodnika i ścieżek pieszo rowerowych. Na części z nich będzie też zbudowana kanalizacja deszczowa. Na części ulic będzie odwodnienie powierzchniowe. Jest także planowana budowa oświetlenia przy ulicach, które jeszcze go nie mają. Samorząd chciałby zakończyć inwestycję do końca listopada 2026 roku.

źródło: UM Zduńska Wola
  • Nowa Borowa

    Redakcja, 23.02.2024, 01:02

    Fotogaleria zawiera 5 zdjęć
    5

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj