Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Będzie strzelnica

Redakcja, 29.02.2024, 23:59

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Nowa strzelnica w Zduńskiej Woli powstanie obok stadionu miejskiego przy ul. Łaskiej. Obecnie powstaje projekt inwestycji. Nowoczesna strzelnica zostanie wybudowana w miejsce obiektu rozebranego w 2021 roku.

← REKLAMA

Przygotowywana jest dokumentacja budowy strzelnicy w Zduńskiej Woli. Obiekt ma powstać przy stadionie przy ul. Łaskiej. Zaplanowano nowy budynek, jak i miejsca postojowe. Samorząd zlecił przygotowanie projektu pracowni "Kwadrat" z Radomska. Koszt opracowania to 196 tys. zł, a termin wykonania upływa w maju. Architekt ma także uzyskać pozwolenie na budowę strzelnicy.

- Projekt był szeroko konsultowany przez środowisko strzeleckie - zapewnia wiceprezydent Zduńskiej Woli Paweł Szewczyk. - Po przygotowaniu projektu pozostaje nam wnioskować o dofinansowanie do Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki - dodaje.

Pracowania projektowa ma za zadanie wykonanie dokumentacji projektowej wolnostojącego budynku strzelnicy zawierającej niezbędne elementy infrastruktury technicznej i wyposażenia w tym między innymi magazyn broni, szatnie, węzeł sanitarny i pokój socjalny, pomieszczenie świetlicy dla 30-40 osób.

Hala strzelań kulowych zawierać ma co najmniej 10 torów strzeleckich o długości 50 m z możliwością strzelania na 25 m, w tym tory dla osób dla niepełnosprawnych. Szerokość hali to minimum 15 m. Ponadto kulochwyty oraz zabezpieczenia boczne i górne, a także inne elementy zabezpieczające przed przebiciem, gwarantujące pochłanianie pocisków i zabezpieczające przed rozprzestrzenieniem się rykoszetów pocisków.

Na strzelnicy ma być możliwość użytkowania na osi strzeleckiej broni gładkolufowej, a także wykonywania strzelań z pistoletów i pistoletów maszynowych. Hala ma być wyposażona w tarczociągi automatyczne do strzelań na różnych dystansach do tarcz papierowych. Przewidziano także okablowanie umożliwiające w przyszłości zamontowanie tarcz elektronicznych.

Strzelnica ma mieć także halę strzelań pneumatycznych oddzieloną od części kulowej przegrodą akustyczną i kuloodporną, zawierającą minimum 20 torów strzeleckich o długości 10 m oraz co najmniej jeden tor do strzelań z broni laserowej.

Na strzelnicy ma być klimatyzacja, a także monitoring z rejestracją obrazu. Przewidziano także budowę instalacji fotowoltaicznej. Przewidziano także analizę akustyczną wpływu strzelnicy na środowisko.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj