Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" obchodzony był w Zduńskiej Woli przy pomniku poświęconym walczącym w podziemiu antykomunistycznym i niepodległościowym. Obchody trwać będą także w niedzielę, 3 marca.
W piątek, 1 marca, obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W Zduńskiej Woli zorganizowano obchody przy pomniku w Alejach Tadeusza Kościuszki. Walczącym w podziemiu antykomunistycznym oddano hołd składając kwiaty i zapalając znicze.
Podczas uroczystości swoją historię i historię kolegów walczących o wolną Polskę przypomniał Jan Brzozowski. Kombatant ze Zduńskiej Woli urodzony w 1927 roku, w latach 1946-1947 był członkiem organizacji Wolność i Niezawisłość, a w latach 1948-1950 podziemnej organizacji niepodległościowej Katyń w Zduńskiej Woli. Został aresztowany w 1950 roku, a w 1951 skazany na 5 lat pozbawienia wolności.
W obchodach uczestniczyła także młodzież z klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karsznicach oraz Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.
Kolejnym elementem obchodów będzie msza w Bazylice Mniejszej przy ul. Kościelnej w niedzielę, 3 marca o godz. 10.30. Także na niedzielę, 3 marca przygotowano Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym nad zbiornikiem Kępina. Bieg na dystansie 1963 metrów rozpocznie się o godz. 12. Bieg główny na dystansie 6 km rozpocznie się o godz. 12.30.
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" został ustanowiony przez Sejm w 2011 roku. Pierwszy raz ten dzień obchodzono 1 marca 2011 roku.