Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Uczniowie u policjantów

Redakcja, 20.03.2024, 23:42

Uczniowie z klas mundurowych funkcjonujących w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach odwiedzili zduńskowolską komendę policji, gdzie mieli okazję poznać specyfikę pracy policjantów w różnych wydziałach. Dowiedzieli się również, jakie kryteria należy spełnić, aby zostać policjantem.

← REKLAMA

Wizyta w komendzie policji, to doskonała okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy. Taką możliwość mieli uczniowie klas mundurowych, którzy 18 marca 2024 roku uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach.

Policjanci oprowadzili młodych adeptów po terenie komendy, jednocześnie opowiadali jakie zadania realizują poszczególne wydziały. Uczniowie poznali wybrane elementy wyposażenia indywidualnego policjantów oraz sprzętu jakim się posługują w codziennej służbie. Młodzież dowiedziała się między innymi na czym polega praca oficera dyżurnego jednostki, a także jak wygląda służba funkcjonariuszy prewencji, ruchu drogowego czy też wydziału patrolowego. Uczniowie mieli okazje zobaczyć, jak wygląda policyjna strzelnica oraz jakie warunki i jaka specyfika jest w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Wizytę uczniom urozmaiciło spotkanie z czteronożnym funkcjonariuszem Agatem oraz jego przewodnikiem, który opowiadał o specyfice ich wspólnie pełnionych służb. Podczas spotkania nie zabrakło również informacji odnośnie procedury rekrutacyjnej obowiązującej podczas przyjęcia do służby. Młodzi ludzie dowiedzieli się, gdzie i jakie dokumenty należy złożyć, jak przebiega rekrutacja oraz jakie kryteria powinien spełniać kandydat na policjanta.

źródło: KPP Zduńska Wola
Fot. KPP Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj