Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Powstanie pomost na Kępinie

Redakcja, 27.03.2024, 23:23

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Urząd Miasta Zduńska Wola ogłosił przetarg na wybudowanie pomostu w kształcie litery T wraz z platformą pływającą na Kępinie. Będzie on miał ok. 250 m2 długości. Ponadto zainstalowane zostaną na nim barierki ochronne oraz energooszczędne oświetlenie. Pozwoli to na korzystanie z obiektu także wieczorem.

← REKLAMA

Pomost na Kępinie będzie służył spacerowiczom, ale także będzie miejscem przystani dla rowerków wodnych, kajaków czy żaglówek. Obiekt zostanie wybudowany od strony ulicy Zduńskiej, niedaleko głównej alejki prowadzącej nad Kępinę.

Miasto wraz z budową nowego pomostu chcę także przebudować parking znajdujący się przy ulicy Paprockiej. Zaplanowanych zostały na nim 60 miejsc postojowych, w tym 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Nowy parking zostanie także oświetlony.

Na budowę pomostu wraz z platformą pływającą na Kępinie miasto pozyskało 1,9 mln zł z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Kępina się zmienia

Zbiornik wodny położony w sąsiedztwie Lasu Paprockiego jest ulubionym zielonym miejscem zduńskowolan. Można tu odpocząć, pobiegać lub spotkać się ze znajomymi i zorganizować piknik czy ognisko.Tętni ono życiem od bladego świtu do późnego wieczora.

Spotkać można tutaj biegaczy, rowerzystów i osoby spacerujące wśród w otoczeniu przyrody. Teren wokół zbiornika jest oświetlony, a na latarniach zainstalowane są kamery. Miasto zadbało także o rozwój infrastruktury do wypoczynku i zabawy dla najmłodszych.

W 2022 roku wybudowany został kolorowy plac zabaw, ścieżka edukacyjna, siłownia plenerowa oraz strefa wypoczynkowa ze stołem do gry w szachy. Rok później przebudowany został parking przy ulicy Głównej. Do dyspozycji mieszkańców zostało oddanych blisko sześćdziesiąt miejsc postojowych oraz nowy chodnik, który prowadzi prosto do zbiornika.

Prace nad niecką dzisiejszego zbiornika wodnego na Kępinie ruszyły w 1986 r. Ich inicjatorem był ówczesny naczelnik miasta Zduńska Wola Stefan Warulik.

źródło: UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj