Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

II LO w remoncie

Redakcja, 31.03.2024, 13:15

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Budynek II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli przechodzi gruntowną odnowę. Liceum przy ul. Jasnej jest odnawiane kosztem ponad 5 mln zł, od piwnic po dach.

← REKLAMA

Budynek II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli przechodzi niemal generalny remont. Placówka, która służy uczniom od 1957 roku, jest odnawiana za ponad 5 mln zł. Ponad 4,2 mln zł to rządowa dotacja, jaką pozyskał powiat zduńskowolski.

Budynek szkoły przy ul. Komisji Edukacji Narodowej w Zduńskiej Woli do użytku oddano 31 stycznia 1957 roku. Kompleksowego remontu doczekał się w 2023 roku. Zadanie nosi nazwę "Przebudowa dachu na II Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli wraz z modernizacją instalacji c.o. i zapewnieniem dostępu dla osób niepełnosprawnych". Dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych kwotą 4 mln 265 tys. 719 zł.

II LO w Zduńskiej Woli po zakończeniu prac będzie miało nową elewację i windę. W ramach projektu przeprowadzono modernizację pokrycia dachu i dobudowę windy. Szkoła nie spełnia bowiem warunków dostępności architektonicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Podczas remontu przebudowane zostały szkolne sanitariaty, a przy tym przebudowano i wymieniono piony kanalizacyjne i instalacje wody. Nastąpiła także modernizacja źródła ciepłej wody użytkowej i energii elektrycznej z uwzględnieniem systemowych sieci i odnawialnych źródeł energii.

W szkole zostały wyremontowane sale lekcyjne i korytarze, na których wymieniono podłogi, a w klasach poddano renowacji podłogi drewniane. W pracowniach są podwieszane sufity, a do oświetlenia zastosowano lampy LED.

Dzięki inwestycji, jaką prowadzi Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, szkoła o długoletniej tradycji i dobrych wynikach edukacyjnych, będzie korzystać z nowoczesnego obiektu, efektywnego energetycznie, którego modernizacja będzie uwzględniać zasady uniwersalnego projektowania oraz zapewniać dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami.

Budynek II Liceum Ogólnokształcącego remontuje firma SAF-BUD z Sieradza. Powiat zduńskowolski na inwestycję pozyskał blisko 4,3 mln zł z rządowego programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Koszt przebudowy to ponad 5,6 mln zł. Prace zakończą się w 2024 roku.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj