Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ciepłociąg do Karsznic

Redakcja, 04.04.2024, 23:02

Jest plan doprowadzenia ciepłociągu do osiedla Karsznice. Poprowadzony zostanie przez tereny od ulicy Murarskiej do ulicy Wojska Polskiego. Przy tym powstanie nowa droga, która otworzy obszar między Nowym Miastem a Karsznicami dla rozwoju Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

Główna magistrala ciepłociągu będzie miała około 4,5 km. Dostarczy ciepło systemowe z Elektrociepłowni Zduńska Wola przy ul. Murarskiej do bloków w Karsznicach. Nowa sieć ma docelowo zasilić w ogrzewanie mieszkania, w których nadal pali się w piecach węglem. Ten problem mieszkańców Karsznic ma być rozwiązany.

Projekt ma być gotowy latem tego roku. Przygotowaniem dokumentacji zajmuje się miejska spółka doprowadzający ciepło, czyli Miejskie Sieci Cieplne w Zduńskiej Woli.

Ciepłociąg zostanie poprowadzony od ul. Murarskiej do ul. Wojska Polskiego. Tam połączy się z nitką wybudowaną z osiedlowej kotłowni do bloków przy ul. 1 Maja. Miejskie Sieci Cieplne wybudowały ją w 2021 roku. Przyłączono bloki przy ulicy 1 Maja 8, 10 i 12 oraz przy ul. Wojska Polskiego 9 i 16. Skorzystały wówczas 103 rodziny. Nowy projekt pozwoli doprowadzić ciepło do 20 kolejnych budynków wielorodzinnych w Karsznicach. Inwestycja będzie etapowana.

Do ciepła systemowego będą mogły być także przyłączane domy jednorodzinne. Mieszkańcy będą musieli składać wnioski, a Miejskie Sieci Cieplne zdecydują, czy są ku temu warunki techniczne i ekonomiczne.

Przebieg ciepłociągu do Karsznic zaplanowano przez tereny pomiędzy ulicą Łaską oraz Łanową. Na tym odcinku powstanie także nowa ulica. Droga ta jest przedłużeniem ulicy Murarskiej w kierunku południowym. Przebiegać ma po wschodniej stronie terenu cmentarza miejskiego przy ul. Gen. Józefa Bema i dalej do skrzyżowania ulicy Łanowej i Nowomiejskiej.

To strategiczne przedsięwzięcie dla osiedla Karsznice, może okazać się także jedną z najważniejszych decyzji dla rozwoju Zduńskiej Woli w kolejnych latach. Poprowadzenie magistrali ciepłowniczej rozwiąże problem ogrzewania piecami węglowymi w najstarszych blokach w Karsznicach. Wytyczenie drogi umożliwi także zagospodarowanie pod budownictwo mieszkaniowe oraz inwestycje terenów, przez które poprowadzi nowa ulica.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj