Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Okradali "na hydraulika"

Redakcja, 10.04.2024, 23:43

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zduńskowolscy policjanci, zatrzymali trzech łodzian, którzy w lutym i marcu, na terenie województwa łódzkiego, okradali seniorów. Pukali do drzwi i podawali się za hydraulików, którzy przyszli sprawdzić instalację wodociągową. Łupem sprawców padła złota biżuteria, ponad 12 tysięcy złotych, a także dolary i euro.

← REKLAMA

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali grupę oszustów, którzy pod pretekstem awarii instalacji wodociągowej, okradali starszych ludzi. Policjanci 20 marca zatrzymali 37- i 39-latka w ich miejscach zamieszkania, natomiast 40-latek został zaskoczony na lotnisku w Łodzi 7 kwietnia 2024 roku. Tam zatrzymali go funkcjonariusze Straży Granicznej, gdy wrócił samolotem z kilkudniowego wyjazdu.

Przestępcze trio działało na terenie Zduńskiej Woli, Łasku, Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi. Jeden z mężczyzn pukał do drzwi, przedstawiał się jako hydraulik, który ma zgłoszenie, że z tego mieszkania leci do sąsiadów woda. Przekonywał lokatora, by poszedł do łazienki i patrzył, czy woda z kranu płynnie leci do wanny. Gdy lokator był w łazience i patrzył na lecąca z kranu wodę, złodziej hydraulik stawał w drzwiach łazienki, a jego kompani wchodzili do mieszkania. Gdy skończyli plądrować pomieszczenia fałszywy hydraulik mówił, że wychodzi na 2 minuty i zaraz wróci. Lokator pozostawał w łazience, ciągle siedząc przy kranie z lecącą wodą.

W ten sposób mężczyźni ukradli ponad 12 tysięcy złotych, a także dolary, euro i biżuterię.

Dwaj z nich byli już wcześniej notowani. Dzięki wnikliwej pracy policjantów, fałszywi hydraulicy przed sądem odpowiedzą za dokonane przestępstwa. Zgodnie z art. 278 kodeksu karnego, za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj