Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Osiedlowy Zielony Zakątek

Redakcja, 23.04.2024, 23:40

W 2025 roku w ramach Zielonego Budżetu zostanie zrealizowany jeden z projektów zgłoszonych przez mieszkańców, a oceniony jako najlepszy podczas przeprowadzonych konsultacji. Inwestycja będzie przeprowadzona na osiedlu Nowe Miasto.

← REKLAMA

"Osiedlowy Zielony Zakątek - utworzenie kieszonkowego parku zabaw na os. Nowe Miasto
w Zduńskiej Woli", to projekt który zyskał najwięcej pozytywnych opinii mieszkańców Zduńskiej Woli podczas konsultacji kolejnej edycji Zielonego Budżetu.

W tej edycji do podziału jest rekordowa kwota 400 tys. zł. Najwyżej ocenione projekty zostaną wpisane do budżetu miasta i zrealizowane w 2025 roku.

Do trzeciej edycji zduńskowolskiego Zielonego Budżetu mieszkańcy zgłosili siedem przyrodniczych projektów. Trzy z nich przeszły pozytywnie ocenę formalną i zostały poddane konsultacjom z mieszkańcami, którzy mogli wybrać, jaki powinien zostać sfinansowany.

W konsultacjach społecznych dotyczących Zielonego Budżetu Miasta Zduńska Wola 2025 mieszkańcy wyrazili opinię 3059 razy.

Największa liczba poparła projekt pod nazwą "Osiedlowy Zielony Zakątek - utworzenie kieszonkowego parku zabaw na os. Nowe Miasto w Zduńskiej Woli - 1262 opinii. Ta propozycja będzie realizowana w przyszłym roku.

Projekt pod nazwą "Sielankowy ogród" - 1110 opinii, a propozycja pod nazwą "Rewitalizacja terenu zielonego wraz z utworzeniem parku kieszonkowego na osiedlu mieszkaniowym Żytnia/Jana Kazimierza/Sobieskiego uzyskała 687 opinii.

Osiedlowy Zielony Zakątek - utworzenie kieszonkowego parku zabaw na os. Nowe Miasto w Zduńskiej Woli:

Projekt ma na celu rewitalizację terenów zielonych w bezpośrednim sąsiedztwie świetlicy Wspólnoty Lokalnej Osiedla Nowe Miasto wraz z istniejącym placem zabaw, poprzez stworzenie przestrzeni do codziennych spotkań i odpoczynku mieszkańców osiedla oraz ciekawego miejsca zabaw dla dzieci. W ramach projektu powstanie mały park kieszonkowy z nowymi nasadzeniami drzew, krzewów, traw i bylin, utwardzonymi ścieżkami, małą architekturą, oświetleniem i monitoringiem.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj