Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Powstanie nowa droga

Redakcja, 23.04.2024, 23:43

Zduńska Wola przygotowuje plan inwestycji, jakie mogą być prowadzone przy współpracy z samorządem Zapolic.

← REKLAMA

Samorząd Zduńskiej Woli przygotowuje plan, jak skomunikować sąsiednie miejscowości z miastem. Przy współpracy z gminą Zapolice, możliwa jest przebudowa dróg które częściowo leżą na jej terenie. Chodzi o ulice na południu miasta. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu samorządów, mieszkańcy zyskają łatwiejszy dojazd do Zduńskiej Woli.

Jedną z ulic łączących miasto i gminę Zapolice jest ulica Poprzeczna, która biegnie od skrzyżowania z ulicą Stanisława Staszica do wsi Swędzieniejewice i łączy się z droga gminną do Marzenina. Na początku roku w Poprzecznej prowadzona była inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli. Wybudowano tam około 200 metrów kanalizacji oraz wodociągu. Kolejnym etapem będzie przebudowa. Przy tej inwestycji naturalne będzie wykonanie jej całościowo, w porozumieniu z gminą Zapolice.

Kolejna możliwa inwestycja łącząca miejscowości na terenie gminy Zapolice ze Zduńską Wolą, to przebudowa dalszego biegu ulicy Borowej w kierunku wsi Paprotnia. Chodzi o odcinek biegnący przez las od skrzyżowania z ulicą Leśną do drogi serwisowej przy ekspresowej S8. Ulica Borowa została przebudowana w dwóch etapach od Jodłowej do Leśnej w latach 2020-2022.

Na południe od Zduńskiej Woli prowadzi także ulica Wrzosowa, której przebudowa prowadzona będzie w kierunku Paprotni w gminie Zapolice. Dokumentacja ulicy Wrzosowej jest w przygotowaniu, a sama inwestycja jest planowana w kolejnych latach. W tym roku powstać ma oświetlenie przy ul. Wrzosowej za około 50 tys. zł.

Zduńska Wola planuje działania, które mają doprowadzić do spójności układu komunikacyjnego i poprawy naturalnej możliwości współpracy ze swoim najbliższym sąsiadem na południu powiatu zduńskowolskiego.

- Wspólne działania miasta i wójta gminy Zapolice Witolda Oleszczyka mają spójny i zintegrowany charakter. Gmina Zapolice jest ważnym dla rozwoju powiatu miejscem - twierdzi wiceprezydent Zduńskiej Woli Paweł Szewczyk.

Zduńską Wolę i gminę Zapolice łączą lokalne szlaki komunikacyjne. Stąd plany samorządu, by wspólnie przebudować te właśnie trakty.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj